Ucuz Uçak Bileti Hakkında

Teknolojini gelişmesi ve gün geçtikçe hızlı bir şekilde ilerlemesi ile insanlar seyahat için son teknoloji olan uçak yolculuğunu tercih ediyorlar. Son yıllarda uçak bileti alanlar erken rezervasyon yapmaktadırlar. Erken rezervasyon yapan kişiler uçak seyahati yaparken ucuza uçarlar. Ucuza uçak bileti almanın birçok yolu vardır. İş seyahati çıkacaksanız ve tarihi belirli değil, bu tür durumlarda ucuza uçak bileti bulmanız neredeyse imkansız gibi bir şey. Uçak bilet firmaları aralarından geçen rekabet ve uçak koltuklarının boş geçmemesinden dolayı uçak biletlerinde oldukça indirim yapmaktadırlar. Uçak firmaları sürekli ucuz uçuşlar yaparak müşterileri kendilerine çekmeyi başarmaktadırlar. Eski dönemlerde uçak biletleri genellikle tüm firmalarda elden verilmekteydi. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının artması ile uçak biletleri rahatlıkla bilgisayar ve cep telefonu üzerinden alınabilir.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Uçak firmaları arasında ki artan rekabetten dolayı ucuza uçak bileti bulmak mümkündür. Ancak ucuz uçak biletlerini bulmak sandığınız kadar kolay değildir. Ucuz uçak biletlerini alabilmek için uçak firmalarını ve acentelerin internet sitelerini sürekli takip etmeniz gerekir. Çünkü uçak firmaları bilet fiyatlarını anlık olarak değiştirebiliyorlar. Uçak bileti satış firmalarına bilet fiyatları günlük olarak havayolu firması tarafından gönderiliyor. Bu nedenle ucuza uçak bileti bulabilmek için firmalarının bültenlerine abone olmalısınız. Firmaların bültenlerine abone olmak oldukça kolaydır. Sadece telefon numarası ve e-postanız ile kayıt olabilirsiniz. Bu bültene abone olduktan sonra fırsat bilgileri abone olduğunuz firma tarafından sizlere mesaj veya e-posta yolu ile bildirilir. Fırsat mesajı geldiği gibi uçak biletlerine bakmalısınız. Aksi takdirde biletinizi başka biri satın alabilir. Almadığınız takdirde fiyatta değişiklik yapılabilir. Ucuz uçak bileti bulmanın bir diğer yolu ise hafta sonu fırsatlarını takip etmenizdir. Bunların en başında promosyonlu bilet geliyor. Bilet kullanım süresi artması ile bilette haklarda kısıtlama gerekiyor. Yolcu ekonomik bilet üzerinden tarih veya saati değiştirmek isterse hemen hemen bir bilet fiyatı kadar fark ödemek zorunda kalıyor. Uçaktaki en ucuz biletler promosyon sınıfındandır. Ancak bu uygulama tanıtım amaçlı yapıldığı için kabinde birkaç koltuk dışında izin verilmemektedir. Anlayacağınız promosyonlu biletler alanlar sonradan aldıklarına pişman oluyorlar. Genel olarak tüm firmalarda promosyonlu alınan biletler üzerinden değişiklik yapılmaz. Yani almış olduğunuz uçak bileti yanar.

Ucuz Uçak Bileti Almak İçin Sosyal Medya Takibi Oldukça Önemlidir

Sosyal medya üzerinden pek çok havayolu şirketi farklı türlerde reklam vermektedir. Bu reklamlar genel olarak size gösterildiği gibi değildir. Bu nedenle girdiğiniz site üzerinde iyice bir araştırma yapmalısınız. Bağımsız bilet firmaları erken dönemlerde bilet fiyatlarını rekabetten dolayı sürekli yükseltirler. Online satışların en çok olarak yapıldığı bu dönemlerde firmalar kampanya ve indirimlerini sosyal medya üzerinden yapıyorlar. Ayrıca her gün farklı farklı uçak bileti firmalarını sosyal medya hesaplarını takip etmektense kullanış olduğunuz hesap üzerinden ana sayfadan kolaylıkla görebilirsiniz. Hatta bu tür sayfalarda yapılan anket ve çekilişlere katılarak bedava uçuş yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Ucuza Uçak Bileti Bulmanın Püf Noktaları

Ucuz uçak bileti bakınırken dikkat edilmesi gereken özellik ise mevsime dikkat etmektir. Seyahat yapacağınız zaman eğer yaz aylarına denk geliyorsa bu aylarda yapılacak uçuşlar oldukça pahalıdır. Çünkü yaz ayları tatil sezonuna denk geldiği için ve havayolu çok fazla tercih edildiği için uçak firmaları fiyatları yüksek tutmaktadır. Bu aşamada seyahat edeceğiniz tarihi önceden seçin ve biletinizi önceden rezervasyon yaptırın. Bu taktik ile ucuza uçak bileti alabilirsiniz.