En pahalı uçak bileti hangi ülke olmaktadır?

Sizce bir uçak bileti en fazla ne kadar pahalı olabilir? Sorunun cevabını öğrendiğinizde eminim çok şaşıracaksınız, İstanbul’ da iki oda bir salon bir daire fiyatına uçak bileti alabiliyorsunuz. Etihad adlı seyahat acentesinin Londra’dan Melbourne’e uçan “rezidans” özelliğindeki süit uçağı için bilet fiyat bedeli tam olarak, 55 bin paund yani yaklaşık 230 bin liradır.

Milyonerlerin sıraya girdiği Etihad’ ın 3 odalı gökyüzündeki süiti ile dünyanın en pahalı ve en lüks hava yolculuğu ile farklı bir dünyada yolculuk yapabiliyorsunuz. Kendine özel uşağı ve aşçısı olan Etihad süiti ile İngiltere’den Avustralya’ya uçuluyor ama yolcuların aktarma yapması gerekiyor.

Dünyanın En Pahalı Uçak Biletinin Sunduğu Fırsatlar

Etihad filosunda yer alan uçak ile yolculuk yapmak farklı bir dünyada yolculuk fırsatı sağlıyor. 12 metrekarelik süit salon, yatak odası ve banyodan oluşuyor. İki kişi tarafından rahatça kullanılacak olan süitte, Tv’den, geniş koltuklara kadar her türlü detay düşünülmüştür.

Uçakta bulunan şef tarafından hazırlanan yemekler, işinin uzmanı garsonlar tarafından servis ediliyor. Yatak odasında çift kişilik yatak bulunan ve odada rahatça TV keyfi yapabileceğiniz uçakta, banyodan makyaj masasına kadar her detay düşünülmüştür. Aynı zamanda uçakta çocuk yolcularımız için,  işinde profesyonel bir dadının görev yaptığını belirtmek gerekiyor.

The Residence ve Farklı Bir Uçuş

Etihad’ın Londra-Melbourne uçak bileti ile The Residence adlı uçak ile her türlü sınırlar zorlanıyor. Uçakta olduğunuzu unutacağınız yolculukla, Abu Dhabi’de aktarma yapmanız gerekiyor fakat burada da yolcular için her türlü detay düşünülerek; kısa süreli bekleme sürecinde birinci sınıf lounge ile hizmetler ve ikramlar ile yolcular keyfe devam ediyor.

Aynı firmaya ait olan New York-Mumbai hattı, Etihad Londra-Melbourne seferi ile dünyanın en pahalı uçak biletine sahip olma şansını kaybedip; ikinci sıraya yerleşiyor.

Böyle rüya gibi yolculukları yapma şansını yakalayabilme fırsatını herkesin yakalayabilmesi dileğiyle, uçak yolculuğu ile zamanı kısaltabileceğinizi unutmamalısınız.

Rekabet ortamı nedeniyle bakalım hava yolculuğunda sınırlar, daha nasıl ve ne kadar zorlanacak izleyip görelim!

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir