Ekonomik uçak bileti kampanyalarını takip edin

Daha uygun fiyatlar için ekonomik uçak bileti kampanyalarını mutlaka takip edin ki,  gereksiz yere uçak bileti için fazladan ücret ödemeyin. Çok sık seyahat eden kişiler, bu konuda uzmanlaştıkları için ekonomik uçak bileti alarak, uçak biletleri için yüksek meblağlar ödemezler. Bunun için yapılması gereken, uygun uçak bileti bulma konusunda kendinizi geliştirmek; böylece biletten yaptığınız tasarruf ile tatil sürenizi uzatabilirsiniz ya da daha çok aktiviteye katılabilirsiniz.

Nasıl Ucuz Uçak Bileti Bulunur?

Ucuz uçak bileti bulmak için belli başlı birkaç kuralı bilmeniz bütçenize ciddi bir katkı sağlayacaktır.

  • Seyahat tarihlerinizi esnek tutmaya çalışın; tatil günleri ve özel günlerde yoğun talepten dolayı fiyatlarda artış yaşanmaktadır. Bu nedenle tatil dönemleri dışında seyahat etmek, ucuz uçak bileti alabilmenizde en önemli etkendir.
  • Seyahat tarihleriniz mutlaka tatil ya da özel günlere denk gelmek zorunda ise; seyahat tarihinizde kesin olarak belli ise bilet almadan önce kampanyaları takip edin.
  • Tatil dönemi ya da özel günlerde seyahat etmek zorunda iseniz; bilet alırken uçuş saati için sabah erken saatlerini ya da gece saatlerini tercih etmeniz ucuz bilet bulmanıza yardımcı olur.
  • Hafta içi uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha ekonomik bilet bulmanıza neden olur.
  • Seyahatinizden 20 gün önce başlamak üzere, günlük olarak  bilet fiyatlarını kontrol edin.
  • Uçak bileti arama motorlarına üye olarak, en güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilir ve kampanyalardan haberdar olursunuz.

Ekonomik Uçak Bileti Almak İçin En Uygun Dönemler

Seyahat tarihinden 27 hafta öncesinden uçak bileti fiyatlarını araştırmaya başlamanız ve günlük takip etmeniz, ekonomik uçak bileti bulma şansınız daha yüksek olur. Yurt dışı uçuşlarda, uygun uçak bileti almak için en uygun zaman 170 gün önce uçak biletleri en uygun fiyata iner. Yurt içi uçuşlarda ise 57 gün öncesinden ucuz bilet bulunabiliyor.

Son dakika fırsatları, 5 saat ve daha fazla süren mesafeli uçuşlar için söz konusu olmaktadır. Seyahatten 1 hafta öncesinde uygun uçak bileti bulmak oldukça zorlaşır

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir