Çocuklu aileler için uçak bileti kampanyaları

Havayolu şirketleri bu konuda çocuklu aileleri de düşünerek; özel kampanyalar düzenlemektedir, havayolu şirketleri müşteri memnuniyeti için, herkesin rahatça uçak yolculuğu yapabilmesi için detayları  düşünerek  birçok kampanya düzenlemektedir.

Havayolu şirketleri, içerisinde oldukları rekabet ortamından dolayı; şirketlerinin kalıcılığını artırmak isterken kar marjını da düşünmek zorundalar. Bu yüzden müşterilerine düzenlendikleri özel kampanyalar sayesinde,  yolcu sayılarını artırmaktadırlar.

Çocuklara Özel Kampanyalar

Çocuk sahibi olan aileler, uçak yolculuğu yapmak istese de fiyatlar nedeniyle farklı yolculuk seçeneklerine yönelmek zorunda kalıyorlar.

Seyahat tarihinizde esneklik varsa, bu kampanyaları takip etmeniz hem zaman hem de bütçeniz açısından ciddi bir tasarruf sağlamanıza neden oluyor. Kampanyalar ile ilgili erken bilgi sahibi olmak istiyorsanız; havayolu şirketlerine online olarak üye olmanız yeterli olacaktır.

Şuan THY şirketinin aileler için düzenlediği çok karlı bir kampanya bulunmaktadır. Aynı soyadına sahip olan aileler için bilet fiyatlarında %15 indirim sağlamaktadır. En az 3, en fazla 9 kişilik bir aile olmak koşulu ile soyadınızı  aynı girmiş olmanız, bu indirimden yararlanmanız sağlayacak kolay tek koşuldur.

Anadolu Jet ise, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle genelde her yıl  nisan ve mayıs ayını kapsayan 0-12 yaş arasındaki çocuklar için; % 50 indirim uygulamaktadır. Üstüne üstlük kampanyalı bilet olmasına rağmen;  orijinal biletlerde bulunan iade, değişiklik ya da iptal hakları bu biletlerde de geçerli olmaktadır.

Pegasus, indirimli biletler konusunda sınırlarını her zaman zorlamaktadır ve çocuklar içinde yaş kategorilerine göre ayrı indirimler mevcuttur.

Uçak Biletlerinde Çocuk İndirimleri

Ailenizle seyahat yapmaya karar verdiğinizde, çocuklarınıza bilet alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta; çocuklarınızın yaşlarını doğru girmeniz gerekmektedir. Bilet bilgileri girilirken çocuk sayısını ve yaşlarını doğru girmeniz durumunda;

  • 0-2 yaş arasındaki çocuklarınız için  %90 indirim fırsatı,
  • 2-12 yaş arasındaki çocuklarınız içinde normal tarifeye %25 indirim uygulanır.
  • 12 yaş ve üzeri çocuklar için, çocuklara özel bir kampanya olmadığı sürece normal tarife fiyatı uygulanır.

Çocuklarınızın yaş kategorisine göre gerekli olan kuralları uçuştan önce mutlaka öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir