İnternetten Avrupa uçak bileti için güvenlik

Seyahatinizi planladığınızda Avrupa için  ilk yapmanız gereken vize ve pasaport işlemleridir, gideceğiniz ülkeler için bu işlemi hallettiğinizde sıra uçak biletiniz almak olacaktır. Avrupa ülkelerine Türkiye’den her gün birçok uçak kalkmaktadır. Havayolu şirketlerinin çoğalması ile oluşan rekabet sonucu çok ucuza uçak bileti bulunabilmektedir. En uygun fiyat ile uçak bileti bulabilmek için internet sitelerinden faydalanmak gerekir. Zira internette bulunan ucuz uçak bileti satış sitelerinin arama motorları sayesinde havayolu şirketlerinin kampanyalarına ve tüm uçuş fiyatlarına ulaşabilirsiniz. İnternete sitelerinde size tüm havayolu şirketlerinin uçuş bilgileri sıralandığından karşılaştırma yaparak en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz. Elbette internetten uçak biletti satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.

İnternetten Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten uçak bileti alacağınızda internete sitesinin güvenli ve büyük bir site olmasına dikkat etmelisiniz. İnternette çok fazla sahtecilik ve dolandırıcılık yapıldığı9 düşünülürse öncelikle internet sitesinin güvenli bir site olması gerekir. İnternet üzerinde birçok ucuz bilet satışı sitesi olmasına rağmen bazı siteler havayolu şirketleri ile anlaşmalı çalışan güvenilir arama motorlarıdır. Bunlardan bazıları Skyscanner, momondo, ucuzabilet, enuygun, ucuzauc, biletiko gibi internet satış siteleridir. Ucuz bilet satışı yapan bu internet sitelerinin yanı sıra havayolu şirketlerinin kendi siteleri de mevcuttur. Ancak havayolu şirketinin kendi sitesinde yalnızca kendi uçuş bilgilerini vereceğinden karşılaştırma yapma olanağınız olmayacaktır.

Avrupa’ya İnternetten Ucuz Uçak Bileti Almak

İnternetten Avrupa ülkeleri için ucuz uçak biletti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de kart bilgilerinizi internet üzerinden yazıyor olmanızdır. Ucuz uçak bileti satan internet sitelerinde ödeme seçeneği olarak kredi kartı bilgileriniz istenmektedir. Peki, kredi kartı bilgilerinizi ve TC kimlik numaranız gibi önemli bilgilerinizi yazmanız ne kadar doğru ve güvenli olacaktır. Bu noktada size önerimiz ucuz uçak biletinizi alırken sizden istenen kart bilgilerinizi mutlaka sanal klavye kullanarak yazmanızdır. Satın alma işlemini yaparken sanal klavye seçeneğini tıklayıp kart bilgilerinizi başkalarının görmesini engelleyebilirsiniz. Satın alma işlemi sonrası tüm ödeme bilgileri telefonunuza gelecektir. Eğer bilgiler ulaşmadıysa hemen bankanıza başvurunuz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir