İngiltere’de mutlaka gezilmesi gereken yerler

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden İngiltere, ülkede gezilip görülmesi gereken çok fazla şehir vardır, her biri birbirinden güzel olan İngiltere şehirlerinin başında başkent Londra gelmektedir. Başkent Londra Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Buckingham sarayı, Parlamento Binası, Big Ben ve Londra Gözü denilen büyük dönme dolap Londra’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Dünyanın en eski metrosuna ve İngiliz tarihini yansıtan birçok müze bulunan Londra parkları ve doğa güzellikleri ile de muhteşem güzellikte bir İngiltere şehridir. Stradford-upon-Avon Shakspeare ‘nin doğduğu şehirdir. Doğa güzellikleri ile İngiltere’de muhakkak görülmesi gereken kentlerden biridir. Avon Nehri üzerinde sürekli bulunan kuğular muhteşem bir güzellik sergilemektedir. Shakspeare ruhunu hissedeceğiniz sanatı yaşayacağınız güzel bir şehirdir.

İngiltere’de Gezilip Görülecek En Güzel Yerler

İngiltere’de gezip görmeniz gereken yerlerden biri de Oxford’tur. Dünyanın en eski ve en büyük üniversitelerinden biri olan Oxford’ta tarihi kafelerde oturabilir, Virgin Kilisesi’nin kulesinden manzara izleyebilirsiniz. Warwick Kalesi İngiltere’de muhakkak görmeniz gereken tarihi bir yerdir. Orta Çağ İngiltere’sini size yaşatacak olan kale tam bir mimari şaheseridir. İngiltere’nin Baht şehri düzenli mimarisi ve şirin yapısı ile görülmesi gereken şehirlerinden biridir. Cambiridge Üniversitesi yemyeşil doğası ve gezi yapılabilen nehri ile muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Manchester İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biridir. İngiliz tarihini gözler önüne seren şehir, fabrika müzeleri ile geçmişi yansıtır.

İngiltere’nin En Güzel Şehirleri

İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri de Norwich’dir. İngiliz kültürünü ve tarihini en iyi yansıtan bir orta çağ şehri olan Norwich kaleleri, katedralleri, büyüleyici mimarisi ile mutlaka görmeniz gereken şehirlerden biridir. İngiltere’nin en canlı şehirlerinden biri olan Leeds, iki büyük üniversitesi, eğlence mekânları, pubları, kafeleri ile çok hareketli bir şehirdir. İngiltere’nin kuzeydoğusunda bulunan Newcastle doğa güzellikleri açısından en güzel şehridir. Muhteşem doğası ve sahilleri ille mutlaka görülmesi gereken İngiltere şehirlerinden biridir. Bristol İngiltere’nin en eski şehri özelliği ile görülmesi gereken yerler arasındadır. İngiltere birbirinden güzel ve değerli şehirleri ile görülmeye değer güzellikte bir ülkedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir