Ucuz Avrupa ülkesi hakkında bilinmesi gerekenler

Uygun rakamlar içinde Avrupa’nın en ucuz ülkesi Hırvatistan olarak belirlenmiştir. Avrupa’da çok pahalı ülkeler bulunurken çok ucuz ülkelerde yer almaktadır. Avrupa seyahatinizi ucuz bir Avrupa ülkesinde tatil yaparak geçirmek isterseniz Hırvatistan size en uygun ülke olacaktır. Hırvatistan Balkanlar ile Akdeniz’in kesişme noktasında bulunan küçük ve şirin bir ülkedir. 1991 yılında özgürlüğüne kavuşan ülke tarihi ve doğal güzellikleri aynı anda gezip görebileceğiniz güzellikte bir ülkedir. Ülkede ılık ve yağmurlu bir karasal iklim görülür. Ülkede pek çok doğal park bulunmaktadır. Dubrovnik Dünya üzerinde en iyi korunmuş Orta Çağ kenti olma özelliği ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. 13. Yüzyıldan kalma şehir duvarları, Barok Kiliseler, Maritime Müzesi görülmeye değer yerlerindendir.

Avrupa’nın En Ucuz Ülkesi

Avrupa’nın en ucuz ülkesi olan Hırvatistan görülmeye değer güzellikte bir ülkedir. Hırvatistan’ın başkenti Zagreb tarihi ve doğal güzellikleri ile harika mimari örneklerini görebileceğiniz bir Avrupa şehridir. Hırvatistan’da güzel şehirlerinin yanı sıra 1000 kadar ada ve adacık bulunur. Bu adaların 48’inde yaşam vardır ve muhteşem güzellikte tatil yerleridir. En meşhur adaları Cres ve Krk’dır. Tatil için Hırvatistan’a geldiğinizde adalarda da kalabilirsiniz. Deniz, kum ve güneş ile harika bir tatili çok ucuza yapabilirsiniz. Avrupa’nın en ucuz ülkesi olan Hırvatistan’da çok uygun fiyatlarla krallara layık bir tatil yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Avrupa’nın En Ucuz Ülkesi Hırvatistan

Avrupa ülkeleri arasında en hesaplı ve ekonomik olan ülke seçilen Hırvatistan Avrupa Kıtası’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Hırvatistan’a gitmek için en uygun zaman Mayıs- Haziran ayları ya da Eylül ayıdır. Karasal iklimden dolayı kışlar soğuk yazlarda çok sıcak olduğundan en rahat tatil yapıp gezebileceğiniz zaman bahar dönemleri olacaktır. Hırvatistan’da Hırvatça dili kullanılır. Kendilerine özgü bu dilin yanı sıra her Avrupa ülkesinde olduğu gibi Hırvatistan’da da İngilizce hâkimdir. Hırvatistan’a gitmek için karayolu, deniz yolu veya havayolu tercih edebilirsiniz. Karayolu ile Yunanistan Ya da Makedonya üzerinden otobüs ile gidebilirsiniz. Deniz yolu ile İstanbul, İzmir ve Kuşadası’ndan kalkan vapurlar ile Hırvatistan’a ulaşabilirsiniz. Fakat bu ulaşım yolları çok fazla vaktinizi alır ve çok yorgunluk olur. Bu nedenle en uygun ulaşım yöntemi havayoludur. Uygun fiyata kampanyalı uçak bileti alarak gidebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir