En pahalı Avrupa ülkesi hangisi olabilir

Sehatiniz için gideceğiniz Avrupa ülkeleri arasında en pahalı ülke İsviçre’dir. Avrupa Birliği verilerine göre yapılan istatistikî araştırmalar sonucunda Avrupa’nın en pahalı ülkesi olarak açıklanan İsviçre’de konaklamadan yeme içmeye giyimden eğlenceye her alanda en pahalı ülke olarak seçilmiştir. Avrupa ülkeleri içinde İsviçre’nin en pahalı ülke olarak seçilmesi alınabilen mal ve hizmet karşılaştırmaları ile ortaya çıkan istatistikî bir sonuçtur. AB’nin yaptığı sıralamada Avrupa’nın en pahalı ülkeleri sıralamasında İsviçre’den sonra İzlanda yer almaktadır. İzlanda’da en pahalı ülkeler arasında göstertilmiştir. Bu sıralamada Norveç üçüncü sırada yer almaktadır. Avrupa’nın en pahalı ülkelerinden biri olan Norveç görülmeye değer güzelliklerinin yanı sıra oldukça pahalı ülkelerden biridir.

En Pahalı Avrupa Ülkeleri

Avrupa’nın en pahalı ülkesi İsviçre olarak belirlenmiştir. Ve Avrupa’nın en pahalı ülkeleri sıralaması 15 ülkeden oluşan bir liste şeklinde devam etmektedir. Listenin dördüncü sırasında Danimarka yer almaktadır. Avrupa’nın gözde ülkelerinde biri olan Danimarka’da pahalı ülkeler arasındadır. Danimarka’dan sonra İrlanda listenin beşinci sırasında yer almaktadır. Bankaları ve güvenli ekonomisi ile ünlü olan İsveç Avrupa’nın altıncı pahalı ülkesidir. Lüksemburg en pahalı ülkeler arasında yedincidir.  Avrupa’nın pahalı ülkelerinden biri de Finlandiya’dır. AB’nin belirlediği Avrupa’nın en pahalı ülkeleri listesi İngiltere, Hollanda, Belçika, Fransa, Avusturya, Almanya, İtalya şeklinde devam etmektedir. Avrupa seyahatinizi bütçenize göre bu standartlara uygun olarak planlayabilirsiniz.

Avrupa’nın En Pahalı Ülkesi İsviçre

Avrupa ülkeleri içerisinde en pahalı ülke olarak belirlenen İsviçre gelişmiş bir ülkedir. Ülkede Gayrı Safi Milli Hâsıla oldukça yüksektir. Ülke ekonomisi büyük holdingler, üretim ve otomotiv sanayi olarak oldukça gelişmiş durumdadır.  AB’ye üye olmamasına rağmen en yakın olan ülkelerden biri olan İsviçre’nin AB ülkeleri ile çok iyi ekonomik ilişkileri vardır. İsviçre’de para politikasından sorumlu bağımsız çalışan merkez bankasıdır. İsviçre ekonomisi üretime dayalı düzenli bir şekilde idare edilmektedir. Ülkede kişi başına düşen milli gelir oldukça yüksektir. İsviçre halkı refah içerisinde yaşamaktadır. Fakat turistik anlamda pahalı bir ülkedir. Ülke içerisinde yaşayan vatandaşların gelir seviyesi yüksektir bu nedenle ülke halkı için yaşanabilir düzeyde bir ülke iken dışarıdan ülkeye gelenler için oldukça pahalı bulunmaktadır.

 

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir