Avrupa’da görülmesi gereken 5 şehir hangisidir

Görkemli görüntüye sahip olan Avrupa seyahatinizde mutlaka görülmesi gereken muhteşem güzellikteki şehirler sıralamasının başında Paris gelmektedir. Aşk şehri olarak bilinen Fransa’nın başkenti Paris Sen Nehri üzerine kurulmuş ışıl ışıl bir şehirdir. Paris’te Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Zafer Takı, Versay Sarayı muhakkak gezip görmeniz gereken yerlerdir. Paris gece bir başka güzel olur. Işık Şehri olarak bilinen Paris büyüleyici güzellikte bir şehirdir. Avrupa seyahatinizde görmeniz gereken ikinci şehir Roma’dır. İtalya’nın başkentti olan Roma Papa’nın bulunduğu Vatikan’ın bulunduğu tarihi güzelliklerle bezenmiş bir Avrupa şehridir. Roma’da Kolezyum Amfi Tiyatrosu, Panteon Tapınağı, Trevi Aşk Çeşmesi, Vatikan Müzesi, İspanyol Merdivenleri ve Sistine Şapeli mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Roma Avrupa seyahatinizde görülmeye değer güzellikte bir şehirdir.

Avrupa’nın En Güzel Şehirleri

Avrupa’nın mutlaka görülmesi gereken en güzel şehirleri sıralamasında üçüncü sırada Londra gelmektedir. İngiltere’nin başkenti olan Londra şehri en güzel Avrupa şehirlerinden biridir. Buchingkam Sarayı, Parlamento Binası, Big Ben ve Londra gözü denilen dönme dolabı görülmesi gereken başlıca yerlerdir. Bunun yanı sıra İngiliz tarihini öğrenmenizi sağlayacak birçok müze bulunmaktadır. Yeşil alanları ve düzenli ve temiz bir şehir olarak Londra Avrupa’nın muhakkak görülmesi gereken şehirlerinden biridir. Avrupa’nın görülmesi gereken şehirleri içerisinde dördüncü sırada Prag gelmektedir. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag mimari güzellikleri ile büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Kaleleri, kiliseleri ve muhteşem mimarisi ile görülmesi gereken Avrupa şehirlerindendir.

Avrupa’nın Mutlaka Görülmesi Gereken Şehirleri

Avrupa seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken beşinci Avrupa şehri Venedik’tir. Bir İtalya şehri olan Venedik kanal ulaşımı ile tüm şehrin su kanalları yolu ile gezilmesiyle çok özel bir şehirdir. Venedik’te motorlu taşıt kullanımı yoktur. Şehirde kara yolu kullanılmamaktadır. 4 Km uzunluğa kadar ulaşabilen su kanalları ile bütün ulaşım su üzerinde sağlanmaktadır. Şehrin bu özelliğinin yanı sıra farklı mimarisi ve doğa güzellikleri şehre ayrı bir güzellik katmaktadır. Venedik Avrupa şehirleri içinde en çok turist çeken ve en çok ziyaretçi alan şehirlerinden biridir.

 

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir