Avrupa’da gezilecek ülke sıralaması hakkında

Sehatiniz eğer Avrupa ise ülkelerinin her biri birbirinden güzel ve değerlidir. Eğer bir Avrupa turuna çıkıyorsanız gezip göreceğiniz çok fazla ülke ve şehir var demektir. Hatta her köşesini gezmeniz mümkün olmayacağı gibi çok uzun süre Avrupa’da kalmanız gerekecektir. Bu nedenle size Avrupa’da mutlaka gezip görmeniz gereken illaki görmelisiniz diyebileceğimiz ülkeleri sıralayarak Avrupa seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız. Avrupa’da ilk olarak mutlaka gitmeniz gereken ülke İtalya’dır. İtalya’nın dillere destan başkenti Roma ile seyahatinize başlayabilirsiniz. Roma geziniz sonrası Venedik’e geçebilir muhteşem şehir içi kayık turları ile büyüleyici güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. İtalya’ya gitmişken Pizza kulesini görmeden geçmemelisiniz. İtalya’dan sonra Almanya’nın başşehri Berlin’e geçebilirsiniz. Tarihi güzellikleri, müzeleri ve Berlin duvarı ile şehrin güzelliği görülmeye değer.

Avrupa Seyahatinizin Rotasını Çizin

Avrupa seyahatinizin Berlin’den sonraki durağı Hollanda olmalıdır. Amsterdam doğal güzellikleri, parkları, muhteşem güzellikte düzenlenen çiçek bahçeleri ile güzel zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Görülmeye değer güzellikteki Avrupa şehirlerinden biri olan Amsterdam’dan sonra Danimarka’ya geçebilirsiniz. Başkent Kopenhag en güvenli Avrupa şehridir. Kültürel değerleri ve eğlence mekânları ile her yıl binlerce turisti ağırlayan bir Avrupa kentidir. Avrupa’da muhakkak görmeniz gereken şehirlerden biridir. Danimarka’dan Macaristan’a geçebilirsiniz. Macaristan’ın başkentti Budapeşte şehir güzelliği ve zengin mutfağı ile güzel bir Avrupa şehridir. Bundan sonraki durağınız İrlanda’nın başkenti Dublin olmalıdır. Tarihi güzellikleri günümüze kadar taşıyan muhteşem mimarisi ile mutlaka görülmesi gereken Avrupa şehirlerindendir.

Avrupa Seyahati İçin Gezi Planı

Avrupa ülkelerinde seyahatiniz devam ederken gezi planınızı çok iyi yaparsanız birçok Avrupa şehrini görme fırsatınız olacaktır. İrlanda’dan sonra Belçika’nın başkenti Brüksel’e geçmelisiniz. Sanatın yoğun olarak yaşandığı Brüksel’de tarihi yapılardan gözlerinizi alamayacaksınız. Şimdi sırada İskoçya var. İskoçya’nın başkenti Edinburg kaleleri ve sarayları ile Avrupa kartpostallarına konu olan bir güzelliğe sahiptir. Avrupa turunda görmeniz gereken yerlerden biri de Saraybosna’dır. Tarihin izleri ve doğa güzellikleri ile görülmeye değer güzelliktedir. Avrupa seyahatinizi Paris ile sonlandırmanızı uygun gördük. Zira Fransa’nın başkenti Paris Avrupa’nın en güzel şehirlerinden olmasının yanı sıra aşkın büyüleyici havasını taşıdığından unutulmaz anları yaşayabileceğiniz güzelliktedir. Seyahatinizin sonunda Paris’te aşkı yaşayarak bir ömür unutmayın istedik.

 

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir