En ucuz uçak biletini nasıl alırım

Karayolu deniz yolu yerine hava yolunu kullanarak ulaşım yapmak daha kolay ve daha pratik olduğundan dolayı yolcular havayolunu tercih etmek isterler. Gidecekleri yere uçuş yaparak gitmek için önceden aldıkları biletlerini uygun fiyatlarla alırlar. Havayolu ulaşımını kullanmaya yeni başlamış olan kişiler nasıl uygun fiyatlı uçak bileti alacaklarını araştırmaya koyulurlar. Uygun fiyatlı uçak biletleri bütçeden tasarrufu sağlarken kişilere zaman bakımından da tasarruf sağlatmaktadır. Karayolu ve deniz yoluna göre hava yolunu kullanan kişiler gidecekleri yere daha kısa zamanlarda gidebilmektedirler. Bilinenin aksine hava yoluyla ulaşım yapmak pahalı değil neredeyse deniz yolu ve kara yolu ile aynı fiyatlıdır. Uçak biletlerinizi uygun fiyatlardan almak istiyorsanız uygulamanız gereken bazı durumlar olacaktır. Bu durumları gerçekleştirdiğiniz takdirde çok uygun fiyatlarla uçak bileti almanın, çok uygun fiyatlarla aldığınız uçak bileti ile uçmanın keyfini yaşayacaksınız.

En ucuz uçak biletlerini satın almak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey biletlerinizi erken rezervasyon şansını yakalayarak almak olacaktır. Erken rezervasyon yapılarak alınmış olan uçak biletleri diğer uçak biletlerine oranla en az %30 ucuz olacaktır. Örneğin Almanya’ya uçuş yapmak istiyorsanız biletlerinizi bir ay önceden alırsanız ortalama 200 liraya satın alırsınız. Iki gün önceden almış olduğunuz Almanya uçak biletlerini ise neredeyse 450 liraya yakın bir ücret ödeyerek satın alırsınız. Uygun fiyatlı uçak biletleri satın almak istiyorsanız kullanacağınız yöntemin ilk olarak erken rezervasyon yaptırmak olduğunu unutmamalısınız. Internet ortamını kullanarak, online yolla satın almış olduğunuz uçak biletleriniz diğer yollarla aldığınız uçak biletlerine göre daha ucuz olacaktır. Uçak bileti satan yazıhaneler ve havaalanlarında bulunan satın alma yolları hizmet bedeli kesileceğini den dolayı biraz daha masraflı olacaktır.

En ucuz uçak biletlerini satın almak istiyorsanız yapacağınız bir diğer işlem ise uçuş firmalarına üye kaydı oluşturmaktır. Üye kaydı oluşturduğunuz takdirde firmalar size kampanyalarını SMS yolu ile duyurabilir. Üye kaydı oluşturduğunuz havayolu firması mobil uygulamasını indirebilirsiniz. İndirmiş olduğunuz mobil uygulama sayesinde firmanın size özel sunmuş olduğu kampanyaları anında görüp haberdar olabilirsiniz. Ayrıca üye kaydı oluşturduğunuz için müşteri numaranızla alacağınız uçak biletleriniz de lira değerindeki uçuş puanlarını kazanacaksınız. Bir sonraki uçak bileti alımlarınızda bu uçuş puanlarını kullanarak en ucuz uçuşları yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir