Uçak Bileti Satın Alırken Karşılaşılan Sorunlar

Havayolu ulaşımı yolculuk süresini kısalttığı için yolcular tarafından daha çok tercih edilmektedir fakat uçak bileti alırken karşılaşılan bazı aksilikler ve sorunlar insanları uçak yolculuğundan bile vazgeçirecek boyuttadır. Uçak bileti satın almak bazıları için çok kolay olduğu halde bazıları için çetrefilli olmaktadır ki bileti satın alırken karşılaşılan bazı sorunlar insanların pes etmesine neden olmaktadır. Havayolu ulaşımında karşılaşılan sorunlardan birincisi özellikle internet gibi hayatı kolaylaştıran araçları kullanmayı bilmeyenlerin uçak biletlerine kolay bir şekilde ulaşamamalarıdır. Havayolu firmalarına ait bilet satış bürolarının sadece bazı bölgelerde bulunduğundan dolayı insanların söz konusu bürolara veya acentelere ulaşması biraz sıkıntılı olabilmektedir. Daha çok bayinin daha merkezi noktalarda olması sorunu bir nebze olsun çözebilir.

Havayolu şirketlerinin bilet satış bürolarından veya acentelerden almak yerine internet üzerinden veya mobil uygulama ile uçak bileti alacak olanlar için sorun ise kredi kartı veya banka karına ihtiyaç durulmasıdır. Kredi karı veya banka kartı bulunmayan kişiler de bu imkanlardan yararlanamamaktadır. Aslında bu problemler aşılamayacak problemler değildir. Fakat her kişinin durumu aynı olmadığından bazı insanlar için ciddi sıkıntılara neden olabilmektedir. Söz konusu mevzuda asıl sebep internet kullanma hususunda yeterli bilgiye sahip olamamaktır. Bilet satış bürolarına ulaşamayanlar için tek yol olan internet üzerinden alış işleminin yapılmasıdır ki o da internet konusunda yetersiz olanlar için büyük probleme dönüşmektedir. Satış ofisleri ve internet siteleri üzerinde yaşanılan zorluklar uçakla yolculuk yapmayı etkilemektedir.

Uçak biletleri ile ilgili karşılaşılan sorunlardan bir diğeri ise bazı dönemlerde biletlerin fiyatlarının çok fazlası ile yükselmesidir. Bazı zamanlarda dönemsel yapılan kampanya ve indirimler fiyatları ciddi oranda düşürürken bazı zamanlar tam tersi bir durum yaşanıp fiyatlar tavan yapmaktadır. Hatta bilet alırken anlık değişmeler bile yaşandığından bir grup müşterileri bu durum rahatsız etmektedir. Yüksek fiyat genel olmamakla birlikte ülkemizde zaten uçak yolculuğunun pahalı olduğuna dair bir kanaat de olduğundan bir algının oluşmasına neden olmaktadır. Bu algı da yolcuların uçak yerine farklı ulaşım vasıtalarına yönelmelerine sebebiyet vermektedir. Ayrıca bazı illere direkt uçuşun olmaması, istenilen her saatte seferin olmaması, seyahat saati seçeneğinin az olması diğer sorunlar arasında değerlendirilebilir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir