Turizm Danışma Servisleri Hakkında

Havayollu ulaşımının merkezi olan havalimanlarında gezmeyi yeni yerler görmeyi çok sevenler için turizm danışma servisleri bulunmaktadır ki bu servislerin bürolarından bölgenin gezilecek yerleri hakkında bilgi alınabilir. Gezi planları hakkında bilgi almak için en doğru adres yeni bir şehre veya yeni bir ülkeye gidildiğinde havalimanlarında bulunan ve çok kaliteli hizmetler sunan turizm danışma servisleri olmalıdır. Ülkemizdeki hemen hemen bütün uluslar arası ve yerel havalimanlarının hepsinde turizm danışma ofisleri bulmak mümkündür. Haftanın yedi günü ve günün 24 saati boyunca gelen müşterilerine hizmet veren bu ofisler havalimanın bulunduğu il ve yakın turistik alanları gezdirmek üzere kurulmuşlardır. Üretici ve cazip fikirler ile yolcuların dikkatini çekmektedir.

Genellikle turizm ofisleri havaalanı terminallerinde ulaşımın kolay olduğu alanlara kurulmuş olup uçaktan inen bütün yolcuların rahatlıkla ulaşmaları sağlanarak hizmet vermektedirler. Bulundukları ilin Kültür ve Turizm Müdürlüklerine bağlı olarak işlem yapan bu ofisler sadece kişilere değil gruplara özel turlar da planlamaktadır. Kurumsal firmalara, şirketlerin gruplarına bilgilendirme ve turlar yapan bu ofisler belirli bir yönetmelik ve kanuna göre hareket etmektedir. Şehre misafir olarak gelenleri gezdirmek, yöreyi, bölgeyi ve şehri en iyi şekilde tanıtmak üzere kurgulanmış bu turizm danışma servisleri uzman personelleri ile müşterilerine yardımcı olmaktadır. Profesyonel kadro ile çalışan ve konforlu araçlar ile ulaşım sağlayan bu bürolar, bilgi verme ve tur düzenleme faaliyetlerinde hizmet vermektedir.

Büro hizmetlerinde çalışan elemanlar, müşteri hizmetlerinde çalışan elemanlar, müşteri danışma elemanları, seyahat ile ilgili danışmanlar ve seyahat büro elemanları gibi alanlardan oluşan bu bürolarda çalışabilmek için en az ortaöğretim yani lise veya dengi bir okuldan mezun olmak gerekmektedir. Ofislerde çalışanların eğitim seviyesi verilecek hizmeti doğrudan etkileyeceği için önemli görülmektedir. Ofisler yerli veya yabancı turistlere genel turizm konularında bilgi verdikleri gibi öneriler sunma, rezervasyon yaparak bir tura dahil olma gibi konularda yardımcı olmaktadırlar. Belirli bir zaman dilimi içinde belirlenmiş sınırlar dahilindeki alan içerisinde yapılan bu tur faaliyetlerinde rehberliğin yeterliliği, mekanlar hakkında dikkat çekici ve eksiksiz bilgi verilmesi, araçların konforu, ilgi ve alakanın seviyesi büronun kalitesini göstermektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir