Mobil Uçak Bileti Alma Sorunları Nelerdir

Gelişen teknoloji insan hayatına kolaylıklar getirmektedir ki bunlardan biri de havayolu firmalarının sunduğu mobil uçak bileti alma fırsatlarıdır ki bazı sorunları olmakla birlikte nelerdir diye soranlara yanıtlar verilmiştir. Mobil uygulamalar akıllı cihazlarda birçok alanda kullanıldığı gibi uçak bileti alma işlemleri için de kullanılmaktadır ki sorunları ve aksaklıkları olmakla birlikte nelerdir diye öğrenildiğinde kolaylıkla çözüme kavuşturulmaktadır. Yediden yetmişe herkesin telefon, tablet ve benzeri çeşitlilikte kullanılan akıllı cihazlar hayatı kolaylaştırmaktadır. Bu kolaylıklardan olan mobil uygulamalar sayesinde birkaç tıklama ile alışveriş yapabilir, video indirebilir, uçak bileti veya otobüs bileti alınabilir. Teknolojinin hayatı bu kadar kolaylaştırması ve uygulamalarda işlem yaparken meydana gelen aksaklıklar bazı insanları tedirgin etmektedir.

Akıllı cihaz olması ve internet bağlantısı üzerinde kredi veya banka kartı ile işlem yapılması acaba ne kadar güvenlidir gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Bu gibi soruları ve sorunları olanların farkında olan işlemciler kredi kartı bilgilerini üçüncü kişilerin ulaşımını engelleyerek güvenli hale getirmişlerdir. Mobil uygulamalarda kullanılan özel güvenlik sistemi sayesinde kredi kartı bilgileri direkt olarak banka ve firma ile paylaşılmak üzere geliştirilmiştir. Korumalı bu sistem üçüncü şahısların uygulamaya girişini ve veri akışını engellemektedir. Mobil uygulamalarda aktarmalı, aktarmasız, yurt içi, yurt dışı, ekonomik, business class her türlü bilet ve uçuşu görme imkanını sunmaktadır. Bu durum her uçak seferini ve kampanyalarını göremeyeceği kaygısını yaşayanların kaygılarının yersiz olduğunu göstermektedir.

Havayolu firmasının resmi web sitesinden, uçak bileti satan sitelerinden veya mobil uygulamalar ile acentelerden biletini almış olanların yapmaları gereken bir diğer işlem de check-indir. Bu işlem için sıraya girip beklemekten hoşlanmayanlar için mobil check-in olanağı da bulunmaktadır. Mobil check-in için uçak biletinin alındığı firmanın veya web sitesinin mobil uygulamasına girip check-in başlığı tıklanmalıdır. Başlık tıklandıktan sonra rezervasyon kodu olan PNR kodu, ad ve soyadı bilgileri girilmelidir. Bu bilgiler girildikten sonra kişi için otomatik olarak seçilen koltuk numarası ile devam edilir. Koltuk seçimi ardından tamamlanan işlemlerin onaylanması gerekmektedir. Onaylamadan sonra SMS veya e-mail yolu ile barkod bilgilerini içeren bir link gönderilmektedir. Bu barkod ile güvenlik geçişleri yapılacağı için ekran resmini alıp saklamak doğru olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir