Havalimanında Uçak Bileti Nasıl Alınır

Havayolu ulaşımı yolcularına sağladığı kolaylık ve rahat ile müşterilerine memnuniyet sunmaktadır ki bunu da her türlü uçak bileti, havalimanında ne nasıl alınır nasıl yapılır konularındaki pratik işlemler ile sağlamaktadır. Geniş bir alana kurulmuş devasa binalara sahip olan havalimanında yolcular arasında uçak bileti ve yapılması gereken işlemleri nasıl yaparım nasıl alınır diye kaygı duyanlar olabilir. Çok güzel, planlı ve yönlendirici bir sistem üzerine kurulmuş olan havalimanlarında işlemler çok pratik ilerlemektedir. Terminal binaları içerisinde görevlendirilmiş personelin yardımı veya havalimanı resmi web sitesinin yardımı ile uçak bileti almadan, check-in işlemlerin, bagaj almadan bagaj teslimine kadar bütün işlemler hiç kaygıya ve strese girmeden kolaylıkla halledilmektedir.

Çok acil bir işi çıkmış ve uçak biletini havalimanından almak zorunda kalanlar için en kolay yol havayolu firmalarının uçak bileti satış ofislerine uğramak olacaktır. Burada bulunan görevliler yolcuların her türlü kolaylığı gösterecektir. Bu kolaylıklar içerisinde en uygun saatteki seferde koltuk alım işlemlerinden diğer bütün yolculuk hikayesinde yardımcı olmaktadırlar. Bunun dışında havaalanları içerisinde bulunan turizm danışma büroları da bu konuda yardımcı olabilmektedir. Genellikle tatil ve gezi üzerine hizmet veren bu bürolarda uçak bileti satışı da yapılmaktadır. Sadece tek bir firma ile uçarım diyen bir kişi olmayanlar için turizm büroları büyük fırsatlar sunmaktadır. Direk bilet almanın yanında bir de check-in işlemleri vardır ki bu da havalimanından yapılmaktadır.

Biletini internetten ya da acenteden almış olan yolcunun kimlik doğrulama, oturacağı koltuğun belirlenmesi, bagajın teslim edilerek bagaj fişinin alındığı ve biniş kartının yolcuya verildiği check-in işlemleri için havalimanında ilgili havayolu ofisine uğraması gerekir. Check-in yapmak için nüfus cüzdanının veya pasaporttan muhakkak birinin yolcunun yanında olması gerekmektedir yoksa kişi uçağa binemez. Check-in için biletin alındığı havayolu firmasının bankosu bulunduktan sonra sıraya girilir. Sıra geldiğinde görevliye pasaport veya fotoğraflı nüfus cüzdanı verilip gidilecek yerin adı ve uçuş saati söylenmelidir. Biniş kartı bastırılmadan önce yolcunun bagajı tartılıp uygun ağırlıkta olup olmadığı kontrol edilir. El bagajı hakkında bilgi verdikten sonra gerekli etiket bagaj kartına yapıştırılmış şekilde alınıp check-in işlemi tamamlandıktan sonra uçuş yapılabilir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir