Havalimanı İletişim Hizmetleri

Havalimanı ile iletişim kurmak isteyenler ve soruları olanlar terminal işletmeciliğinin sunduğu hizmetleri kullanarak yetkili kişilere ulaşabilir ve her türlü sorularını sorarak cevap alabilirler. İletişim hizmetleri kişilerin imkanlarına göre değişeceğinden dolayı herkesin havalimanı ile bağlantı kurup her türlü sorularına cevap bulabilmesi için tek bir vasıta konulmayıp birden fazla çeşitli imkanlar sunulmuştur. Cep veya ev ve işyeri sabit telefonundan arama yapmak isteyenler için havalimanı iletişim vasıtaları arasında telefon numaraları bulunmaktadır. Bu telefon numaraları arayan kişilerin daha çabuk ulaşmasını sağlamak için birden fazla hat belirlenmektedir. Bu çok yoğun olmayan havalimanlarında iki veya üç iken çok yoğun olan terminallerde 10 ve ondan yukarı bir sayıya ulaşmaktadır.

Havalimanı iletişim bilgileri arasında telefon numaraları verilirken yurt içi uçuşlar için ayrı yurt dışı uçuşlar için ise ayrı bir numara verilmektedir. Bu numaralar üzerinden direk santrale bağlanabilmek mümkündür. Dahili numara biliniyor ise dahili numara çevrilip istenilen ofise ulaşılabilmektedir. Herhangi bir evrak gönderme veya alma ihtiyaçları için ise faks kullanılmaktadır. Genellikle akılda kalmasını kolaylaştırmak için telefon no ile birbirine yakın numaralara faks no olarak tercih edilmektedir. Ayrıca sadece arayarak iletişim kurmak için değil havalimanına ulaşım sağlamak isteyenler için adres bilgileri de iletişim bilgileri arasında yer alır. Özellikle zamanın teknolojisi olan navigasyonun faydalarından yararlanılarak verilen bu adres bilgileri sayesinde terminal oldukça kolay bulunabilir.

Günümüzde insanlar her hangi bir şeyi merak ettiklerinde bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olan internete başvurmaktadırlar. Bunun farkında olan havaalanı yetkilileri internet kullanıcıları için de iletişim adresleri vermektedir. Havaalanına ait resmi siteden terminale ait bütün verilere ulaşmak mümkün olmaktadır. Sadece verilere ulaşmak değil de iletişim kurmak isteyenler için mail adresi verilmektedir. Mail adresi üzerinden her türlü konuda yardımcı olunmaktadır. Havaalanına ait genel mail adresinin yanında müşteri temsilcisi ve insan kaynaklarının mail adresleri de bulunmaktadır. Müşteri temsilcisine ulaşmak için değişik değişik yollar aramaya gerek kalmadan maille iletişim sağlanabilir. Zamanın gelişen teknolojisinde iletişim için birden fazla araç bulunmaktadır ki havalimanları bu araçların her birini misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için kullanmaya özen göstermektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir