Avrupa vizesi alımında istenen şartlar nelerdir

Seyahat öncesi yapılması gereken ülkerin başında Avrupa ülkelerine seyahat edebilmek için mutlaka pasaport ve vizenizin tam olması gerekir. Vize işlemleri için gideceğiniz ülkenin büyükelçiliğine başvurmanız gerekir. Başvuruda sizden ilk istenen pasaporttunuz olacaktır. Pasaportunuzun yıpranmamış ve en az bir yıl geçerliliği olması şarttır. Büyükelçiliğin sizden istediği belgeleri tamamlayıp teslim ettikten sonra belgeleriniz incelenip mülakat için çağrılırsınız. Mülakata giderken çok sade olmayan ciddi bir kıyafet giyerek gitmelisiniz. Düzgün bir giyim tarzı gideceğiniz ülke için ilk inziva olacaktır unutmayın. Bayanlar için abartılı bir makyaj yapmadan ve aşırı şık bir kıyafet giymeden ciddi ve düzenli bir giyim tarzı tercih edilmelidir. Mülakat sırasında sorulan sorulara kısa ve net cevaplar vermelisiniz. Mutlaka en doğru cevapları vermeye de mutlaka dikkat edin.

Avrupa Vizesi Nasıl Alınır

Avrupa vizenizi alırken gideceğiniz ülkeye hangi amaçla gittiğiniz ve ne kadar süre ile orada kalmak istediğiniz önemlidir. Seyahat edeceğiniz Avrupa ülkesine turistik amaçlı mı gidiyorsunuz veya okul ve öğrenim için mi yoksa çalışmak için mi gidiyorsunuz büyükelçilikte bunları bildirerek vizenizi  gidiş amacınıza uygun şekilde almalısınız. Eğer tam olarak belirterek vizenize gidiş amacınızı doğru olarak yazdırmazsanız seyahat ettiğiniz ülkede sorun yaşayabilirsiniz. Yolculuğunuzun problemsiz ve keyifli bir gezi olması için vize ve pasaportunuz, kimliğiniz, ehliyetiniz, banka kartlarınız eksiksiz ve tam olarak yanınızda bulunmalıdır.

Avrupa Vizesi Alırken Dikkat Edilecekler

Avrupa vizesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de gideceğiniz Avrupa ülkesine yalnızca bir kez mi gideceksiniz yoksa daha sonra aynı ülkeye tekrar gider misiniz bu konuya kesinlik kazandırıp vizenizi ona göre almalısınız. Eğer gideceğiniz Avrupa ülkesine bir kez yalnızca tatil için gidip dönecekseniz Single vize almalısınız. Fakat gittiğiniz Avrupa ülkesine iş için veya eğitim için gidiyorsanız ve sürekli gidip gelmeniz gerekecekse Multiple vize almalısınız. Avrupa ülkelerine vize alırken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladıktan sonra size tavsiyemiz gideceğiniz ülke ile ilgili belli başlı bilgileri araştırıp öğreniniz. Hatta yanınızda gittiğiniz ülkeye ait bir rehber alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir