Erken Rezervasyonda Karşılaşılan Sorunlar

Erken rezervasyonda ciddi indirimler olduğundan bütün tatilciler için güzel bir imkan iken bazı konulara dikkat edilmediği zaman sorunlar yaşanabilmektedir ve karşılaşılan bu sorunların çözümlenmesi can sıkıcı olabilmektedir. Firmalar erken rezervasyonda sattıkları hizmetin altına bazı şartlar koymaktadır ki bu şartları genellikle alan kişiler okumadığından bilememektedir ve bu durum karşılaşılan sorunlar için içinden çıkılmaz problemlere neden olabilmektedir. Televizyonlarda, internet ile çeşitli iletişim araçlarında yaz yaklaştıkça erken rezervasyonun önemini ve ne kadar cazip olduğunu anlatan yüzlerce reklam ile karşılaşılmaktadır. Reklamlar uygun şartlarda alınan bilet ve hizmetler için doğru şeyler söylerken şartlarına dikkat edilmediğinde sıkıntılı durumlara sebep olabilmektedir. Her şeyde olduğu gibi bilet ve alınacak hizmetlerin şartları muhakkak gözden geçirilmelidir.

Uçak firmalarının uçuş saatini belirledikleri uçağı uçurmama gibi bir durumları söz konusu olamamaktadır. Bundan dolayı firmaların birinci hedefi uçağın hangi şartlarda olursa olsun uçtuğunda uçuş masraflarını karşılamış olmaktır. Aynı zamanda firmaların en büyük korkusu da boş koltuklarla uçup masrafı karşılayamamaktır. Bundan dolayı ilk satılan uçak biletleri daha uygun fiyatlı olmaktadır. Daha uygun fiyatlı biletlerin daha çok kişiye satılması hedeflenmektedir. Erken rezervasyon ile satılan biletlerin şartları olmaktadır. Bu şartlar dikkate alınarak alım işlemleri gerçekleştirilmelidir. Biletlerin iptal, iade ve değiş olmaması gibi şartlarını bilmeden satın alanlar programlarında herhangi bir değişiklik olduğunda sıkıntı yaşabilmektedir. Erken rezervasyon biletlerinde değişim, iptal ve iade koşulları çok önemlidir.

İnsanlar her ne kadar planlı hareket etmeye özen gösterseler de hiç hesapta olmayan durumlar nedeni ile seyahatlerin tarihini bazen değiştirmek gerekebiliyor. Erken rezervasyonda karşılaşılan sorunlardan bir diğeri ise biletlerin şartlarına dikkat edilmeden biletlerin alınmasıdır. Firmaların bazıları erken rezervasyon ile satılan biletlerin şartlarına bagaj, check-in, yemek gibi servisleri eklemeyebiliyorlar. Bu durumdan habersiz olan yolcu havalimanına gittiğinde sürpriz durumlar ile karşılaşabiliyor. Uygun fiyatlı aldığım diye düşündüğü bilete eklenen yeni masraflar fiyatın kabarmasına neden olabilir. Bu sıkıntıların yaşanmaması için erken rezervasyon ile bilet alınacağı zaman muhakkak firmanın müşteri temsilcisi ile biletin şartları ayrıntılı olarak görüşülmelidir. Şartlar bilinmeden uçak biletleri alındığında istenmeyen bazı huzursuzluklar yaşanabilir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir