ViP Servis Hizmetlerinin Ayrıntıları

Havayolu ulaşımında VIP servis hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşteriler için sunulan servislerin ayrıntıları ile ilgili birçok farklı uygulamanın varlığından söz edebilmek mümkün olup bu duruma etken olan en önemli unsur ise havayolu ulaşımını tercih eden müşteri sayısının artması ve firmalar arasında daha büyük potansiyeli yakalama amacı bulunmaktadır. Ülke içerisindeki pek çok noktadan ilgili havalimanlarına belirli saat aralıklarla müşteri servisleri hizmeti sunulmakta ve kişisel araçlarıyla havalimanlarına gelmek isteyen müşteriler için acenteler vale imkanı sağlamaktadır. Sunulan transfer işlemleri güvenli koşullar altında yerine getirilmekte ve bazı acenteler bu hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca sürdürmektedir. Yolcular için bu noktada dikkate alınması gereken husus ise servis saatleri ve rotalarını öğrenmek ve uçak bileti alım işlemi esnasında bu hizmetten faydalanmak istediğini ilgili acenteye bildirmek olacaktır.

Transfer hizmetleri haricinde uçuş sonrası varılacak noktada dileyen müşteriler için havayolu şirketlerinin yaptığı anlaşmalar doğrultusunda ilgili havalimanında teslim edilmek suretiyle sektörde faaliyet gösteren araç kiralama şirketleri sundukları hizmet için çok cazip bedeller talep etmektedir. Uçuş esnasında yaşanabilecek hava muhalefeti ya da güvenlik problemleri sebepler nedeniyle ciddi süreler için rötar durumu söz konusu olduğunda da ilgili havayolu şirketleri müşterilerinin mağduriyetini en aza indirebilme adına oldukça şık ve uygun bir şekilde hizmet sunan oteller ile anlaşma yaparak konaklama hizmeti sağlamaktadır. Vip yolcuların kabin içerisinde de rahat ve keyifli bir şekilde seyahat edebilmesini sağlama adına pek çok uygulama, havayolu şirketleri tarafından yerine getirilmektedir.

Yiyecek ve içecek servisleri ile lezzetli anlar yaşatmayı hedefleyen acenteler, kişiye özel menüler de hazırlayabilmektedir. Yolculuğu daha keyifli hale getirebilmek için dizi, spor, yemek kanalları ile film izlemek isteyenler için çeşitli uygulamalar da devreye alınmıştır. Geniş ve rahat koltuklarda seyahat eden vip müşteriler için karşılıklı sohbet edebilmeyi mümkün kılma adına özel bölümler oluşturan firmalar da mevcuttur. Dileyen konuklara kitap okuma imkanı sunabilmek için okuma ışığı ya da sesli kitap okuma sistemleri gibi hizmetler de sağlanmaktadır. Havayolu acenteleri çocuklu aileleri de unutmayarak onlar için çeşitli organizasyonlar planlamakta ve huzurlu bir yolculuğun geçmesi adına gereken tüm önlemler alınmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir