Venedik istanbul ucuz uçak biletleri

UNESCO Dünya Mirasları listesinde birçok ürüne sahip olan ve adalar ile kanallardan oluşan muhteşem şehir Venedik için her yıl onlarca turist Türkiye sınırlarından geçip buraya gitmekte ve bunun için uygun fiyatlara sahip ucuz havayolu şirketlerinden uçak biletleri temin etmek istemektedir. Venedik hem yaşam şartları hem de ulaşım fiyatları açısından uygun olan bir yerleşime sahiptir. Ancak yine de konu uçak biletleri olduğunda ucuza mal edebilmek için erkenden satın alma yapmanız gerekebilir.

Venedik, 118 adaya, 170 kanala ve 400’e yakın köprüye sahiptir. Bu açıdan İtalya’ya gittiğinizde eğer çevreyi dolaşmak isterseniz tur rehberiniz sizi doğrudan buraya götürecektir. Ayrıca bu şehrin zamanla birçok farklı adı oluşmuştur. Konu Venedik olunca, kendi ismi yerine Kanallar Şehri, Sular Şehri ya da Maskeler Şehri dendiğini gittiğiniz her yerde duyabilirsiniz. Resmi dilleri İtalyanca olsa da, şehrin turistik yapısı yüzünden çoğu sakini İngilizce bilmektedir. Bu da sizin için muhteşem bir rahatlıktır. Otellerden ara sokak esnaflarına kadar herkesle kolayca anlaşabilirsiniz. Tüm bunlar ile birlikte dikkat etmeniz gereken başka bir konu saat farklarıdır. Venedik GMT +2 zaman dilimine göre kendi akışını oluşturmaktadır. Daha kolay bir anlatım ile Türkiye saati ile arasında 60 dakika vardır. Yani 1 saat geridedir.

Bu yaz tatil için kararınız Venedik’ten yana ise nisandan ekime kadar buraya gidebilirsiniz. Aslında bu şehrin en yoğun olduğu zamanlara denk gelmektedir. Gerçek anlamda bir yurtdışı tecrübesi için bu zamanları tercih edin. Yine de o sıralarda gidemiyorsanız yılın diğer tüm ayları da uygun olacaktır. Akdeniz iklimine sahip olan bu ülkede yılın her anında tatil yapabilirsiniz, tabi ki rüzgarlar, sağanak yağışlar ve sis sizi etkilemeyecekse. Bu şartlar sizi yolculuğunuz esnasında da etkileyebilir. Yine de siz Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerden ulaşım sağlayabilirsiniz. Biraz vaktiniz varsa eğer, önce Milano, Floransa ya da Roma’ya geçin. Burada biraz vakit geçirdikten sonra demiryolu vasıtası ile Venedik’e geçmeyi deneyin. Tatiliniz çok daha anlamlı ve geniş kapsamlı olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir