Uçuşlarda vip yemek servisleri

Uçuşlarda vip yemek servisleri, Business veya birinci sınıf uçuş biletine sahip kişiler bekleme sırasında vip salonlarında veya uçuş anında özel olarak hazırlanmış vip yemek servislerinden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Vip yemek servisi uçuş öncesi alanda başlar. Vip salonlarda yolcular açık büfe veya alakart şeklinde tasarlanmış yemeklerden istediğini seçebilir. Uçağa bindikten sonra da ikram ve yemekler devam eder. Uçuşa geçmeden içecekler ikram edilir. Uçuşun süresine ve zamanına göre menü değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda her uçak firmasının vip menü seçeneği farklıdır.

Uçuşlarda vip yemek servisleri

Vip yolcular kendileri için özel hazırlanmış yemek menülerinden istediklerini seçebilirler. Sabah saatlerinde uçaklarda kahvaltı hizmeti de bulunmaktadır. Öğle ve akşam saatlerinde soğuk sıcak aperatiflerin ve ana yemeğin bulunduğu yemekler servis edilmektedir. Uçuş esnasında soğuk ve sıcak içecek servisi sürekli devam etmektedir.

Vip yemek servisi öncesi yolcu koltuğunun önünde bulunan masalar servis için açılır. Masaların üzeri masa örtüsüyle örtülür. Üzerine süsleme için çiçek konulabilir. Ayrıca bazı uçaklarda kül tablası da konulur. Yolculara uçağa yerleştikten sonra ikramlık içecekleri verilir. İçecek servisinin bitmesinden sonra menüler yolculara dağıtılır. Yemek servisine başlamadan önce masa örtüsünün üzerine beyaz yemek örtüsü serilir. Yolcu yemeğini seçtikten sonra yemeğe uygun kuver açılır. Çatal ve bıçaklar yemek sırasına göre dizilir. İçilecek içeceğe göre bardak yerleştirilir. Ayrıca su için de bardak yerleştirilir. Tuz ve biberliğin bulunduğu menaj ve ekmek sepeti masaya konulur. Ana yemek öncesi antre verilir. Antrenin özelliğine ve yolcunun isteğine göre içecek servis edilir. Ana yemeğin hazırlanması ve antrede verilen yiyeceklerin bitmesinden sonra ana yemek servis edilir. Ana yemek bitiminde yolculara meyve, tatlı veya peynir servisi yapan uçuş firmaları vardır. Bunun dışında yemek sonrası çay veya kahve servisi de yapılmaktadır. Yemek servisinin bitimiyle masa üzeri temizlenir. Yemek örtüsü toplanır ve masa kapatılır.

Vip yemek servislerinde servis ve yemekler muntazam bir şekilde hazırlanmaktadır. Ayrıca yolcuların rahat bir uçuş geçirmesine önem verilmektedir. Servis yapan kişiler vip yolculara ilgi ve alakayı yeterli düzeyde yapmalıdır. İlgi amacıyla sürekli etrafta dolaşmak yolcuları rahatsız edebilir. Bu yüzden dikkatli ve yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde servis akışı sağlanmalıdır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir