Uçuş Seferi Hizmetleri Nelerdir

Dünya üzerinde ve ülkemizde havayolu ulaşımının gelişim göstermesi ve firmalar arası rekabet çerçevesinde müşteri memnuniyetini sağlama adına çeşitli uçuş seferi hizmetleri sunulmakta olup bu hizmetler nelerdir diye bakıldığında farklı alanlarda uygulamalar olduğu görülmektedir. Birçok havayolu şirketi yemek ve içecek servislerinde en taze ve kaliteli ürünleri kullanarak ve dünyaca ünlü şeflerin elinde bu menüleri hazırlayarak konuklarına geniş bir yelpaze seçenekler sunmaktadır. Seferlerin gerçekleşeceği mesafe ve yolculuk süresine göre sunulan ikramlar değişkenlik göstermekte olup kahvaltı ve yemekler sıcak veya soğuk konseptiyle müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Menülerde Türk ve dünya mutfağından lezzetler yer almakta olup bazı durumlarda sandviç ve kek gibi ara öğün ikramları da yolculara sağlanmaktadır.

Sağlık durumu anlamında bazı rahatsızlıkları bulunan veya vegan tarzı beslenen yolcular bu durumlarını seyahat öncesinde seferi gerçekleştirecek firma yetkililerine bildirmesi halinde ilgili kişilere de özel menüler oluşturulmaktadır. Yolculara sunulan içecek servislerinde cappuccino, sıcak çikolata ve lokum eşliğinde Türk Kahvesi gibi kültürel seçenekler yer almaktadır. Özellikle okyanus aşırı uçuşlarda sunulan ikramların çeşitliliği ve sayısı oldukça üst seviyelere çıkmaktadır. Yemek ve içecek hizmeti dışında konukların eğlenceli bir şekilde seyahat edebilmesini mümkün kılmak için komedi, aksiyon, macera gibi alanlarda ödül almış ve oldukça beğenilen film seçeneklerinin yer aldığı platformlar, dizi ve spor kanalları gibi uygulamalar da yer almaktadır. Çocuk yolcular için de çizgi film kanalları ve oyun programları hizmete sokulmuştur.

Yolcuların kabin içerisinde rahatlığını sağlama adına koltuklar arası mesafeler geniş bırakılmakta, iki koltuk arası diz mesafesi de ergonomik koşulları sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Dileyen yolcular içinde sırtlık ve yastık gibi hizmetler yerine getirilmektedir. Kitap okuyarak vakit geçirmek isteyen müşteriler için de kitap okuma ünitesi ve her yolcuya özel okuma ışığı ayrıca sesli kitap okuma sistemleri devreye alınmıştır. Uçuş seferlerinde yer alan diğer hizmetler içerisinde ayak dinlendirme aparatları, laptop ya da akıllı telefon kullanmak isteyenler için kesintisiz güç kaynakları oluşturulmuştur. Gelecek dönemlerde müşteri talep ve beklentilerine cevap verebilme ve müşterilerin firmalara olan güvenini ve bağlılığını artırabilme adına sunulacak hizmetlerin niteliği ve çeşitliliğinin artması da söz konusu olabilecektir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir