Uçak Seferlerinde Hangi Hizmetler Sunulur

İç ve dış hat uçak seferlerinde müşteri potansiyelini ve memnuniyetini üst seviyelere çıkarmak için hangi hizmetler sunulur diye bakıldığı zaman gerçekleştirilen seferin niteliğine ve seferi düzenleyen firmaya bağlı olarak değişimlerin olduğundan söz edebilmek mümkündür. Öncelikle seferin uzunluğuna bağlı olarak geniş ürün yelpazesi ile kahvaltı ve diğer yemekler için en güzel ve kaliteli malzemelerin seçilmesi ve usta ellerde özel tarifler eşliğinde hazırlanması ile konukların beğenisine sunulmaktadır. Türk ve dünya mutfağından pek çok yiyecek ve içecek çeşitleri, kek ve sandviçlerin yer aldığı snack menüleri ile yolcular unutulmaz anlar yaşayacak ve seyahatleri çok daha ayrıcalıklı hale gelecektir.Sağlık durumu elverişli olmayan kişilere özel yiyecekler, diyet menüleri ve et türlerinin bulunmadığı vejetaryen yemekleri de müşteriler tarafından ilgili yetkililere belirtilmesi halinde seyahat firmaları tarafından özenle hazırlanmaktadır.
Kitap okuyarak vakit geçirmek isteyen müşteriler için sesli kitap okuma uygulamaları, kitap okumayı mümkün kılan aparatlar ve okuma ışıkları gibi uygulamalar devreye alınmıştır. Seyahat esnasında ergonomik koşulları artırma ve yolcuların rahat bir uçuş gerçekleştirebilmesini mümkün hale getirebilme adına pencere kenarı koltuklar, diz mesafesi geniş koltuklar müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca koltuk üzerinde de yastık ve sırtlık gibi aparatlar, battaniye hizmetleri ve yeterli derecede koltuk içi genişliği ile istenilen konfor şartlarının çok daha üst seviyelere çıkması mümkün hale gelmektedir. Dizi ve belgesel kanalları, spor ve yemek programları gibi uygulamalar sayesinde seyahat esnasında müşterilerin daha keyifli vakit geçirebilmesiiçin gereken planlamalar ve güncellemeler sürekli olarak tekrarlanmaktadır.
Kişisel laptop veya akıllı telefon gibi cihazlarını seyahat esnasında da kullanmak isteyen müşteriler için kesintisiz güç sağlayacak donanımlar da kabin içerisinde hazır tutulmaktadır. Uçakta seyahat eden çocuk yolcular da pek çok havayolu şirketi tarafından düşünülmekte olup çocuklara özel yiyecek ve içecek menüleri, oyun konsollarının yer aldığı sistemler ve çizgi film kanalları gibi hizmetler yerine getirilmektedir. Sunulan hizmetler yenilikçi bir anlayış çerçevesinde ve firmanın müşteri talep ve beklentilerine karşılık verebilmesini mümkün kılacak şekilde tasarlanmaktadır. Böyle bir durum da şirket imanının ve güvenilirliğinin uluslararası düzeyde istenen seviyelere çıkmasını mümkün hale getirecektir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir