Türkiye Ukrayna uçak biletleri

Gezileriniz için Türkiye Ukrayna uçak biletleri bulmak bazen zor bir hal alabiliyor, Ukrayna ve Türkiye arasında mekik dokuyanlar çok sayıda havayolu şirketinin ve seyahat acentalarının sorgulama yöntemi ile farklı fiyatlarda uçak biletleri satabildiklerini çok iyi bilirler. Bu yüzden yolunuz Kiev’e ya da Odesa’ya düşecekse lütfen iyi bir fiyat araştırması yapın. Sizin için en uygunu tabi ki uçak olacağından dolayı bilet alırken de lütfen dikkat edin.

Ukrayna yemekleri açısından sizi zengin içeriklere sahip Rus, Balkan ve Karadeniz mutfaklarına davet etmektedir. Tarihi itibari ile daha antik çağlardan gelen köklü gelenekleri ve yaşayış tarzlarını yemekleri üzerinde de sabitleyen Ukrayna’da kesinlikle Kotleta Po-Kyivsky ve Kasha’yı denemenizi tavsiye diyoruz. Ayrıca çorba olarak Borhch ve Varenyky’yi denemeden Türkiye’ye dönerseniz bilin ki çok şey kaçırmış olacaksınız. Ayrıca Kissel ile çok farklı dünyalara yolculuğa çıkabilir, size eşlik etmesi için yanınıza farklı meyvelerden yapılabilen bir Yahodanka alabilirsiniz. Hatta dönemine denk gelmişseniz, Uzvar’ı denemekten asla çekinmeyin. Tüm bu saydığımız yiyecek ve içecekleri Ukrayna’nın 3 yıldız üzeri tüm otellerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu oteller için ise çok büyük ücretler ödemenize gerek kalmaz. Ortalama 4 kişilik bir aile için 1.900,00 TL gibi ucuz rakamlara bir hafta konaklama hizmeti alabilirsiniz.

Ukrayna’ya gidecekseniz ve hala nerelere gitmeliyim diye düşünüyorsanız başkent Kiev ile başlayın yolculuğunuza. Burada gezip göreceğiniz Pechersk Lavra (Mağara Manastırı) ve Ayosofya Katedrali ile farklı bir dinin tarihsel yapıtları arasında dolaşabilirsiniz. Bu iki yapıt UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Ayrıca tiyatroları ve opera binaları görülmeye değer yerlerdir. Tabi ki Kiev ile sınırlı kalmayın. Odessa’ya da bir göz atmanızda fayda var. Özellikle gece hayatını seven herkesin bu yeri de seveceğine biz eminiz. Kültürel düzeyde daha çok fotoğraf çekebilmeniz için ise müze ve plajları görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Hatta zamanında gitmişseniz Odessa’nın tüm plajlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Buralardan başka Lviv, Yalta ve Poltava’ya da mutlaka uğrayın. Pişman olmayacaksınız. Amacınız bunlar değil de sadece dinlenmek ise de Carpathian dağlarında nefeslenebilirsiniz. Bu dağların ünlü olma sebebi ormanları, dağları ve gölleridir. Adeta bir cennet yarımadasına düştüğünüz hissini burada yaşayabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir