İsviçre Türkiye arası ucuz uçak bileti

Gezginler ve iş seyahati yapacaklar için İsviçre Türkiye arası ucuz uçak bileti bulmak bazen zor olsa da sitemizi takip ederek ucuz uçak bileti bulmak için firmaların oluşturduğu kampanyalardan kısa sürede yararlanılabilir. 41285 kilometrekarelik küçük bir yüz ölçümüne sahip olan İsviçre için daha Türkiye sınırlarından çıkmadan ucuza uçak bileti bulabileceğiniz sınırsız teklif ile karşılaşabilir ve o zamandan itibaren Alpler üzerine çıkacağınız gezinizin hayalini kurabilirsiniz. 8.000.000’luk nüfusa sahip olan bu ülke, Türkiye’den gelen misafirlerini sevinçle karşılamakta ve özellikle eylül ve ekim aylarında uçak biletlerinden otellere kadar ucuza mal edebileceğiniz seçenekleri ile sizi beklemektedir.

Alpler genellikle kayak sezonunda konuklarını ağırladıklarından dolayı, döneminde tatil yapmak istiyorsanız size önerimiz ocak ve şubat aylarıdır. Bu zamanlarda otellerin doluluk oranları nerdeyse %100’ü bulabilmektedir. Bu da farklı sayıda birçok misafir ile tanışabileceğiniz anlamına gelir ki, kültürel olarak bu durumdan olumlu etkilenebilirsiniz. İsviçre’ye direkt ve aktarmalı uçuşlar Ankara ve İstanbul havaalanları vasıtası ile mümkün olmaktadır. Bu uçuş haritaları ile Zürih, Cenevre ve Basel’e ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte bordo pasaportunuzun yanına bir de Schengen Vizesi de eklemeniz gerekir. Yaklaşık olarak 90 gün boyunca kullanabileceğiniz bu vize ile Schengen üyesi 26 ülkeye İsviçre üzerinden geçiş yapabilirsiniz.

Eğer İsviçre’ye gidiyorsanız fondü, rosti ve raklet gibi yemeklerin mutlaka tadına bakmalısınız. Ülkenin batısına doğru yaklaşıldıkça yöresel ürünler giderek artış göstermektedirler. Bu açıdan da İsviçre’de sadece tek bir yer ile sınırlı kalmamaya özen gösterin. Daniel Peter’in 1875 yılı sütlü çikolata keşfinden itibaren ülke sınırları içerisinde üretilen tüm çikolatalarda kalite standartları da çok yukarılara çekildi. Bu yüzden hem orada hem de Türkiye’ye dönüşünüz sırasında kendinize küçük bir çikolata koleksiyonu yapabilir, sevdiklerinizi de mutlu edebilirsiniz. Sadece çikolata da değil üstelik, Gruyeres ve Emmantel gibi ünlü bölgelerin süt ürünlerini de yanınızda götürebilirsiniz. Şarapları ile ünlü olan sayılı ülkelerden biri yine İsviçre’dir. Her tatta ve kategoride şarap bulabilirsiniz. Yiyecek bir şey değil de yıllarca saklanacak bir hatıra almak istiyorsanız da tercihiniz mutlaka İsviçre çakılarından yana olsun. Son bir not olarak İsviçre’de alışverişleriniz sırasında temkinli olmanızı öneriyoruz. Bu benzersiz ürünleri tabi ki almak isteyeceksiniz ancak dikkatli olmazsanız geldiğinizde dolu olan cüzdanlarınız, eve dönüş yolculuğunda bir hayli boşalmış olabilir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir