Hollanda Türkiye ucuz uçak biletleri

Güzel ülkelerden biri olan Hollanda Türkiye ucuz uçak biletleri bularak daha ucuz biletler ile ülkemize dönerek cebinize katkı da bulunabilirsiniz. Ülke topraklarının deniz seviyesi altında oluşu yüzünden çoğu zaman Neterlands olarak da adlandırılan Hollanda için Türkiye üzerinden tüm çıkışlarda uygun meblağlara ve diğer ülkelere göre çok daha ucuz fiyatlarda uçak bileti bulabilirsiniz. Almanya, Belçika ve Kuzey Denizi arasında kalan Hollanda için düşünmeniz gereken ilk şey kesinlikle ucuz uçak biletleri değil, Flemenkçe nasıl anlaşacağınız olsun.

Hollanda öncelikle farklı dinsel altyapısı ile dikkat çekmektedir. Protestanlar, Katolikler, Müslümanlar ve hiçbir dine mensup olmadığını belirten agnostik ve ateistlerin bulunduğu ülkede insanlar doğal olarak anlayışlı ve güler yüzlüdürler. Bu yüzden de gönül rahatlığı ile gidebilir ve Hollanda’nın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca diğer ülkelere nazaran buraya, yılın her mevsimi gidebilir, eşsiz güzelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bunu da size söylerken tabi ki ılıman hava şartlarına güveniyoruz. Hollanda’da hiçbir zaman sert hava şartlarına denk gelmezsiniz. Türkiye’de yazın sıcaktan bunalıyorsanız bu ülke tam size göre. Kuzey rüzgarlarına ev sahipliği yapan Hollanda’da yazlar asla çok sıcak olmaz. Bununla birlikte kışlar da ılıman geçer. İnsanları da aynı bu şekilde ılımlıdırlar. Şaşaayı sevmezler, doğaldırlar. Samimiyeti severler. Hatta size ilk adınız ile hitap ederler. Özellikle turistlere karşı her zaman daha nazik olmaya çalışırlar.

Eğer Hollanda’ya yolunuz düşmüşse mutlaka kendilerine özgü taktiklerle servis ettikleri Herring’i deneyin. Aslında sadece Ringa Balığı olan bu yiyecek çiğ olarak tüketiliyor. Patat, Hollanda içinde yemek konusunda bir gelenek halini almış patates kızarmasıdır. Ancak Amsterdam – Mannequin Pis’te en lezzetli patates kızartmasını yiyebilir ve çeşitli soslarla lezzetlendirebilirsiniz. Tatlı severlere de bir öneri verelim. Poffertjes tam size göre bir ürün. Fındık lahmacun boyundalar ve normalde tükettiğimiz pancake’lerin bir nevi minyatürü durumundalar. Taze meyveler, pudra şekeri ve çikolata ile süslettireceğiniz bu yiyeceğin kesinlikle tadına bakın. Ayrıca dilerseniz Stroopwafel ile adından da belli olabileceği gibi karamel dolgulu waffle’ları da deneyebilirsiniz. Söylemezsek olmaz Bitterballenler… Bira ile birleştirebileceğiniz muhteşem bir mezedir ve kızartılmış yuvarlak köftelerden oluşur. Hardalla servisi gerçekleştirilir. Yukarıda saydığımız her şeyi çoğu restoranda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir