Ekonomik Koltuk Uçak Servis Hizmetleri

Misafirperver ve çözüm odaklı bir yaklaşım içerisinde sunduğu hizmetlerin standartlarını belirleyen ve gereken çalışmaları yürüten havayolu şirketleri uçakta ekonomik koltuk tercih eden müşteriler için de servis hizmetleri ile ilgili memnuniyeti sağlayacak adımlar artmaktadır. Servis hizmetleri içerisinde sunulan yiyecek ve içeceklerin kalitesi ve lezzetinin yanı sıra geniş ürün yelpazesinin bulunması ve ekonomik koltukta bulunan yolcular için de farklı kültürlere ait menülerin hazırlanabilmesi çok önemli bir husustur. Sunulan menülerin cömertliği, self servis barlarının bulunması, kahve ve lokum gibi küçük ikramların da belli zaman aralıklarıyla sunulması yolcular için istenen memnuniyeti sağlamaktadır. Müşteri talep ve beklentilerine bağlı olacak şekilde cam kenarı veya çıkış kapısı noktalarında ekonomi sınıfı yolculara da imkan sunulması ayrıcalıklı hissedilmeyi mümkün kılmaktadır.

Yolcuların yer aldığı koltukların yeterli genişliğe sahip olması, sırt ve ayak gibi bölgelerin dinlenmesini mümkün hale getirecek aparatları hazır bulundurulması ve koltuklar arası diz mesafelerinin de ergonomik koşulları sağlayacak şekilde tasarlanması acenteler tarafından sunulan diğer hizmetler içerisindedir. Gelişmiş ve modern sistemlerle donatılan uçakları kullanan havayolu şirketleri ücretsiz wi-fi uygulaması ve hem akıllı telefon hem de laptopun sınırsız bir şekilde şarj edilmesini mümkün hale getirecek güç sistemlerini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Çocuk yolcular için çeşitli çizgi film kanalları ile birlikte interaktif oyun hizmetleri de son dönemde yapılan atılımlar çerçevesinde yerine getirilmektedir.

Ekonomi sınıfında yer almasına rağmen uzun yolculukları tercih eden yolcular için sunulan servis ve ikram hizmetleri yolculuk süresine bağlı olarak birkaç defa tekrarlanabilmektedir. Canlı TV yayınları sayesinde istenen dizi, spor ve yemek programlarının kaçırılmadan ve kesintisiz bir şekilde izlenebilmesi de müşteriler için sunulan bir başka ayrıcalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekonomi sınıfında seyahat ederek uçuş bütçesinden önemli sayılabilecek derecede tasarruf yapabilen müşteriler, firmalar tarafından sunulan bu ve benzeri hizmetler sayesinde eşsiz güzellikte bir yolculuk yapabilme imkanına erişebilmektedir. Havayolu taşımacılığının gelişim göstermesi ve sektördeki firmalar arasındaki rekabet koşulları sunulan hizmetlerinin niteliğinin geliştirilmesinde çok önemli olmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir