Belçika Türkiye ucuz uçak biletleri

Belçika Türkiye ucuz uçak biletleri için yoğun bir nüfusa ve ticarete sahip olan Belçika için söylenebilecek ilk şey Türkiye üzerinden giden tüm turistleri bekleyen ortalama bir ucuzluğa sahip uçak biletleri ve buna rağmen kaliteli hizmetleridir. Yüzölçümü küçük olan ülkede, isterseniz bir bisiklet kiralayarak tüm sokakları tek tek gezebilirsiniz. Belçika sağladığı biletlerin ucuzluğu kadar, kolay ve pratik ulaşım taktikleri ile de alkışları üzerinde toplayabilmektedir.

Belçika’nın m2 cinsinden diğer ülkelere göre daha küçük olması sizi yanıltmasın. Hatta önyargılı olmadan önce ona bir şans verin. Henüz o muhteşem ve büyülü Orta Çağ ve Art-Nouveau tarzı yapı ve mimari şaheserleriyle tanışmadınız. Ardennes’i de daha önce keşfetmediğiniz bir doğa harikası olarak kabul edin lütfen. Her renkten ağacın bulunduğu bölge ormanları ile kendinizi bir rüyanın içinde hissetmenize sebep olacak ve ihtişamlı kum plajları ile sizi resmen dinlenmeye ve güzel vakit geçirmeye davet edecektir. Ayrıca Brüksel’e uğrarsanız Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Grand Place’i mutlaka görmeniz gerekir. Alışılmışın dışında Gotik Belediye Binası’nı ise başka hiçbir yerde göremezsiniz. Bu kadar da değil, hazır oradayken The Curious Manneken ve St. Michael ile St. Gudula katedralleri Brüksel’in olmazsa olmazları arasındadır.

Bu kadar gezdikten sonra acıkacaksınız. Ancak panik yapmayın. Belçika mutfağı bizim yemeklerimize göre biraz daha ağırdır. Ama doymadan sofradan kalkmayacağınız türde lezzetlere sahip. Oransal olarak fazlası ile sığır, domuz ve tavuk etlerinden oluşan menüleri var. Bunları tercih etmezseniz Kuzey Denizi’ne kıyısı olan bu ülkede bolca deniz ürünleri tüketebilirsiniz. Ancak kahvaltıları, Fransa’ya benzer şekilde daha çok tatlı yiyecekler içeriyor. Popüler olarak her kahvaltıda kruvasan ve reçelli kızarmış ekmekler bulabilirsiniz. Öğle yemeklerine çok özenmiyorlar. Kötü olduklarından dolayı değil, vaktinizi boşa harcamamak adına. Atıştırmalık bir şeyler alıp gezinize devam edebilin diye. Bu da sizi asla yanıltmaması gereken bir özellikleridir. Ancak sıra akşam yemeğine geldiğinde sizi bile hayran bırakabilecek ritüellere sahiptirler. Belçika halkı genellikle aileleri ile birlikte yiyecekleri o akşam yemeklerini kaçırmazlar. Bir başlangıç, ardından gelen sebze ve et yemekleri ve onu tamamlayan tatlıları ile Belçikalı tüm vatandaşlardan sanırım örnek alacağımız şeyler bulunmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir