Uçuş Seferlerinde Gazete Hizmeti Var mı

Günümüzde uçuş seferlerinde eğlenceyi arttıran önemli aktivitelerden biri haline gelen gazete okumak yolculuğun stresini azaltsa da bu hizmeti veren firmalar var mı sorusu kafaları karıştırmaktadır. Uçuş seferlerinde sağlanan birçok yenilik içerisinde gazete hizmeti yer alsa bile hala bu yeniliği uygulamaya geçirmede eksik kalan firmaların var olması da söz konusudur. Rekabet ortamının arttığı, getirilen her yeniliğin uygulamaya geçirilirken firmaların birbirleri ile yarıştığı günümüzde, uçuş seferlerine gazete eklenmesi adeta zorunluluk halini almıştır.

Çeşitli sebeplerle uçak seyahatlerini hayatlarının bir parçası haline getiren, ancak aynı zamanda her defasında ilk günkü heyecanı yaşayan grupta mısınız? O halde Uçuş seferlerinde gazete okumayı deneyerek, bu stresi en az seviyeye indirmeyi düşürebilirsiniz. Uçuş seferlerinde çeşitli aktiviteler ile zaman geçirmenin uçakta yaşanan stres ve heyecanla baş etmede etkili bir yöntem olduğu savunulmaktadır. Gazete okumanın günlük haber akışlarından haberdar olmaya katkısını anlatmaya gerek yok zaten. Bu faydalı etkinliğin birde uçuş sırasında atıl zaman durumunda yapılması, faydalarını her yönden katlamaktadır bu durumda. Zaman israfının da önüne geçildiğine göre, artık vicdan muhakemesi yapmadan, içimiz rahat bir şekilde yolculuğumuza devam edebiliriz.

Uçuş servisi sırasında gazete okumada herhangi bir sorun yoktur ancak, bizlere bu hizmetin sağlanmasında kimler görevlidir peki? Bu konuda kesin bir doğru yoktur aslında. Gazeteyi temin etmek, firmanın görevidir ya da değildir gibi bir söylem kesinlik belirteceği için yanlış bir ifade olacaktır. Bu yüzden uçuşunuzu yapacağınız firmadan bu konuda bilgi almak, en doğrusu olacaktır. Örneğin Türkiye’nin en büyük hava yolu şirketlerinden birinde, Yurt Dışı uçuşlarda gazete temini yolcular tarafından, son kapıdan geçmeden önce, gazete standartlarından yapılabildiği gibi, dönüş yolunda ise; her türlü yerli ve yabancı yayın, uçakta hizmetinize sunulmaktadır. Diğer farklı firmalar da bu konuda, buna benzer hizmetler verirken; bazı firmalar ise, kendisini, bu konuda her hangi bir gazete, dergi, mecmua servisinden muaf tutmaktadır. Ancak yadsınamaz bir gerçek var ki; belki belirli bir kesim için önemsiz gibi görülse de, birçok kişi uçuş seferlerinde, firma seçimlerinde, gazete hizmetinin kaliteyi etkilediğini düşünerek seçim yapmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir