Uçak Bileti Satış Hizmetleri

Son dönemlerin oldukça revaçta olan yolculuk şekli Hava yolu taşımacılığı olması sebebi ile uçak bileti konusunda da birçok satış hizmetleri yolcuların seçimine sunulmaktadır. Uçak yolculuklarında koltuk seçimi yolcunun kendi insiyatifinde olduğundan bilet temin ettiği ve satış hizmetleri aldığı sistem üzerinden koltuk numarasını da belirleyebilmektedir. Hayatın çok hızlı aktığı şu dönemlerde, zamandan tasarruf etmek birçok kişinin öncelikli hedeflerindendir. Bundan dolayıdır ki, uçak bileti satın alma işlemlerini gerçekleştirirken de, en pratik şekilde işlemi tamamlamaya çalışmak çoğu kişinin taleplerindendir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu konuda birçok seçim şansına sahipsiniz. Bu seçeneklerden bazılarını ve bunların olumlu ve olumsuz yönlerini birlikte değerlendirelim isterseniz. İnternet üzerinden, firmalara ait şubelerden, telefon aracılığı ile müşteri hizmetlerinden veya direk hava alalında, uçuştan belli bir süre önce, firmalardan bilet temin etmek bir kaç farklı yöntemdir. Tabii bunda da seçimin artı ve eksi yönleri yine bilet temin edecek kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Mesela benim için oturduğum yerden bilet satın almak en kolay ve ekonomik yöntemdir. Bunun için de en cazip seçenek e alışveriş, yani internet üzerinden alışveriş yapmaktır. Bu yöntemin bana göre en büyük avantajı birçok fiyat ve uçuş seçeneklerini görüntüleyebilme ve dolayısıyla karşılaştırma yapabilmektir.

Telefon kullanarak, müşteri hizmetleri aracılığı ile bilet alış verişi yapan birçok arkadaşım var, ancak bu yolun benim için eksi tarafı; maalesef dakika başına belirlenen servis ücretini biraz yüksek bulmamdır. Bilet alış işlemleri bir kaç dakikalık kısa işlemlerde olmadığından, toplamda alınan hizmet karşılığı olarak ödenen ücret baya yüksek bir meblağa denk gelmektedir. Eğer zamanınız varsa; firmalardan direk olarak gidip, hizmet satın almakta olabilecek bir durumdur, herhangi bir olumsuzluğu yoktur. Ancak uçuş öncesi, direk hava alanından hizmet satın almak, son dakika gelişen ani programlar için mantıklı olsa da, genellikle tercih edilen bir yöntem değildir. Bilindiği gibi hava yolu yolculuklarında uçuş tarihine göre ne kadar erken rezerve yapılırsa o kadar ekonomik olmaktadır. Bu yüzden de son dakika uçuşlarında genellikle promosyonlu biletler tükenmiş, en yüksek fiyatlı biletler satışta olmaktadır. Bu nedenle bu seçenek zorunlu haller dışında pek tercih edilmemektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir