Uçak Bileti Check-in Sorunları

Dünyada  Uçak Bileti Check-in Sorunları her gün yüz binlerce kişi aldıkları uçak bileti ile uçuş yapmakta ve check-in işlemlerinin nasıl yapılacağı noktasında bazı sorunlarla karşılaşmakta ve bu sorunları yetkililerin yönlendirmesi ile aşmaktadır. Bazen check-in işlemleri seyahat edecek yolcuları oldukça zor durama sokabilmekte, bazı sorunlar yaşayabilmelerine sebep olabilmektedir. Uçak bileti alan kişilerin bu check-in işlemlerini yapmaları için birçok yol vardır. Artık gelişen teknoloji ile birlikte check-in işlemleri oldukça kolay bir işlem haline gelmiştir ancak hala problemler ve kargaşalar ortaya çıkabilmektedir. Dünyada geçtiğimiz dönemlerde oldukça kargaşalar yaratan bu işlemler artık dijitalleşmiş ve oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Uçak Bileti Check-in Sorunları

Kolayca check-in yapabilmenin bir yolu ise mobil üzerinden bu işlemleri gerçekleştirmektir. Mobil olarak bu işlemleri yapabilmek için biletini almış olduğunuz uçuş firmasının mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Telefonunuza bu uygulamayı indiremiyorsanız uçuş firmasının web sitesine giderek de bu işlemleri rahatlıkla halledebilirsiniz. Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra “check-in” başlığına tıklayarak PNR kodunuzu ve ardından kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. bu gerekli bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra koltuk numaranızı belirleyip işlemlerinizi tamamlayıp onaylıyorsunuz. Bu aşamaları doğru bir şekilde yaptıktan sonra SMS veya e-mail yolu ile barkod bilgileriniz size yollanmaktadır. Güvenlik noktalarında check-in işlemlerini yapmadan bu barkodu okutarak geçişlerinizi rahatlıkla yapabilmektesiniz. Yine de bağlantı sorunları ile karşılaşabilme ihtimaline karşın ekran görüntüsü alıp saklamakta fayda var.

Geçtiğimiz günlerde uluslararası oldukça önemli bir konumda olan bir havaalanında ortak bir yazılımdan dolayı ortaya çıkan kargaşa sonucu izdihama varan sorunlar oluşmuştur. Bu gibi sorunlar firmalar tarafından oluşan sorunlardır. Bu şirketlerle alakalı sorunların yanı sıra havayolu şirketleri arasında bu işlemler için farklı prosedürlerin bulunması da bazen yolcuların kafasını karıştırmaktadır. O yüzden hangi firma ile yolculuk edilecekse o firmanın ilgili işlemle kuralları dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Çünkü birbirine karışabilmektedir. Örneğin başkasının kredi kartı ile alınan biletin check-in işlemleri firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Online olarak değil de havaalanında check-in yapılacaksa THY kredi kartı için ibraz işlemini gerekli görürken bir diğer firma buna ihtiyaç duymadan işlemlerini sürdürebilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir