Avrupa seyahatinde yanınızda olması gerekenler

Seyahatiniz için pasaport vize işlemlerini tamamlayıp uçak biletinizi aldıktan sonra şimdi Avrupa seyahatinde yanınızda olması gerekenler nelerse onları hazırlamak. Avrupa seyahati için bavulunuzu hazırlamaya başladığınızda ilk olarak almanız gereken sağlık çantanız olmalıdır. Sürekli kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka yanınıza alın. Ağrı kesici, yara bandı veya alerjiniz varsa uygun ilaçlarınız gibi küçük bir ilk yardım çantasını hazırlayarak mutlaka bavulunuza koyun. Sağlık olmazsa seyahatiniz hiçte keyifli geçmeyecektir. Bavulunuza koyacağınız kıyafetlerinize karar vermeden önce gideceğiniz ülkelerin hava durumunu internetten bir haftalık olarak öğrenin. Kıyafet seçiminizi gideceğiniz ülkelerin hava durumuna göre seçin. Çabuk kırışmayacak rahat edebileceğiniz kıyafetlerinizi almanız tavsiyemizdir. Seyahatiniz esnasında uzun yürüyüşler yapabileceğinizi düşünerek rahat ve ayağınızı terletmeyecek ayakkabılar seçerek bavulunuza yerleştirin.

Avrupa Seyahati İçin Bavul Hazırlama

Avrupa seyahatinize hazırlanırken bavulunuza ya da el çantanıza fotoğraf makinenizi ve kameranızı almayı unutmayın. Avrupa’nın büyüleyici güzellikteki şehirlerinde size en çok gerekli olacak şey fotoğraf makineniz olacaktır. Çok fazla fotoğraf ve video çekeceğinizi düşünerek yedek hafıza kartı ve şarj aletini de almayı unutmamalısınız. Gideceğiniz ülkenin hava durumuna göre çok sıcaksa şapka, yağmurluysa yağmurluk, soğuksa şapka, atkı ve eldiven gibi küçük ayrıntılar seyahatinizde daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Bayanlar için yanınıza bir şal almak çok iyi olacaktır. Bu şalı yeri geldiğinde sıcaktan yeri geldiğinde soğuktan korumak için, denizde paleo olarak hatta havlu olarak bile kullanabilirsiniz. Kurtarıcı bir aksesuar olacaktır.

Avrupa Gezisinde Mutlaka Bavulunuzda Olması Gerekenler

Avrupa seyahatinizde yanınızda mutlaka bir rehber kitap bulundurmalısınız. Gideceğiniz Avrupa ülkeleri konusunda bilgi edinebileceğiniz bir rehber kitap geziniz sırasında size büyük kolaylık sağlayacaktır. Yine bir Avrupa haritası muhakkak yanınızda olsun. Bazı durumlarda harita yardımı çok faydalı olabilir. Avrupa seyahatinizde telefonunuzu, fotoğraf makinenizi ve kameranızı şarj edebilmeniz için bir priz çevirici mutlaka bavulunuzda bulunsun. Çünkü bazı ülkelerde prizler bizim kullandığımız prizlerden farklıdır. Şarj aletleriniz o ülkelerin prizine uymayacaktır. Acil durumlar için taşınabilir bir batarya mutlaka yanınızda olsun. Avrupa geziniz için mutlaka yanınızda bulunması gereken eşyalar listemiz ile rahat bir tatil dileriz.

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir