Kazakistan Türkiye Ucuz Bilet

Bir Orta Asya ülkesi olan Kazakistan ile Türkiye arasında yapılacak olan seferlerde aktarmalı ya da aktarmasız olarak ucuz uçak biletlerine sahip olabilmek için ilk önce geniş çaplı bir araştırma yapmanızı öneririz. Kazakistan ile Türkiye arasında karşılıklı olarak yapılan uçuşlarda ucuz bilet bulabilmek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalısınız. Kazakistan ülkesinden Türkiye’ye Aktau, Almatı, Astana, Shimkent, Karaganda, Atyrau, Pavlodar, Aktobe, Kostanay, Kzyl-Orda, Uralsk, Ust-Kamenogorsk şehirlerinden aktarmalı veya aktarmasız uçuşlar bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de karşılıklı sefer yapılan iller ise İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Gazipaşa, Adana, Adıyaman, Ağrı, Antakya, Batman, Bingöl, Bodrum, Dalaman, Denizli Çardak, Diyarbakır, Edremit Körfez, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kastamonu, Hakkari, Kars, Konya ve Mardin gibi daha birçok şehirden oluşmaktadır.
İki ülke arası yapılan uçuşlarda sadece bazı şehirlerarası uçuşlar aktarmasız olarak yapılmaktadır. Bu aktarmasız uçuşlar Aktau, Almatı ve Astana ile İstanbul şehirleri arasında yapılmaktadır. Bu uçuşlar için ise en ucuz biletler şehrine göre değişmekle beraber 681 TL ile 758 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin Aktau ile İstanbul arasında yapılacak olan aktarmasız uçuşlarda ortalama uçuş süresi 6 saat olarak belirlenmiş olmakla beraber en ucuz bilet 771 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. İki ülke arası uçuş yapan firmalar incelendiğinde Türk Hava Yolları, Onur Airs, Belavia, Air Astana gibi havayolu şirketleri hizmet vermektedir.
Aktarmalı uçuşların yanı sıra tek aktarmalı ve iki aktarmalı uçuşlarda mevcuttur. Tek aktarmalı uçuşlarda örneğin Almatı ile İstanbul arası uçuşta ortalama uçuş süresi 8 saat 40 dakika olarak belirlenmiştir. Tek aktarmalı uçuşlarda fiyat aralığı ise 804 TL ile 1700 TL arasında olabilmektedir. Örneğin Almatı ile Ankara arası uçuşlarda ortalama uçuş süresi 9 saat 10 dakika ile 15 saatlere varan bir süreye kadar ulaşabilmektedir. Bu iki şehir arası bilet fiyatları incelendiğinde ucuz biletler 715 TL’ye kadar bulunabilmektedir. Tek aktarmalı olarak yapılan bu seferlerin iki aktarmalı olarak yapılan uçuşları da mevcuttur. Tek aktarmalı uçuşların fiyat aralığı ise 715 TL ile 1943 TL arasında değişmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir