Havalimanında Sağlık Hizmetleri

Eskiler her şeyin başı sağlık derken havalimanında bu hizmetleri bu kalitede bulabileceklerini tahmin etmiş olmaları zordur sanırım. Havalimanında oluşabilecek sağlık sorunları bu hizmetleri dolaylı olarak ta olsa gerekli kılmıştır. Havalimanında sağlanan sağlık hizmetleri sadece limandaki değil uçakta gerçekleşen üzücü durumlarda da ilk müdahale anlamında önem taşımaktadır.
Alanda oluşabilecek küçük çaplı sorunlarda acil durum ekibinden Sağlık Hizmeti alabileceğiniz gibi, ihtiyaç durumunda kendiniz halledebileceğiniz kısımlar için ise alanda eczane Hizmetleri de bulunmaktadır. Reçeteli, reçetesiz çeşitli ilaçlar, acil ilk yardım ekipmanlarının yanı sıra bebeklerinizin ihtiyaçlarına da karşılık bulabileceğiniz çeşitlilikte ürünlere ulaşabilmeniz mümkündür. Devam sütleri, bez, kaşık mamaları, biberon vs bunlardan bazılarıdır.

Söz konusu Sağlık olduğunda, sizler her ne kadar temkinli davransanız da,ne zaman ne ile karşılaşacağımız belli olmadığından tedbirli ve temkinli davranmak küçük pürüzlerden büyük yangınlar çıkmasının önüne set çekip can yakıcı sonuçları önleyecektir. Sizlerin aldığı önlemlerden sonra daha kapsamlı hizmetler artık Havalimanlarında kapsamlı bir şekilde geliştirilmiş Sağlık Hizmetleri biriminin görevidir. Peki bu hizmetler neleri bünyesinde barındırmaktadır sizce? Sadece limanlarda ki Sağlık sorunlarını değil, uçakta oluşabilecek ani krizlerede müdahale edebilecek kapasite ve konforda ekiplerin bulunduğu, hatta acil müdahalelerde zaman kaybını ortadan kaldıracak ambulans Hizmetlerine kadar birçok müdahale birimini sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Kapasite olarak üst düzey ekipmanların yanı sıra, sizlere bu imkanların sunulmasında esas büyük rol ve göreve sağlık personelleri sahiptir. Bu alanda uzmanlık gösteren grubun her bir elemanı alanında uzman ve eğitimli kişiler arasından belirlenerek özel bir ekip haline getiriliyor. Sağlık hizmetleri ekibinde hemşire, yardımcı sağlık personelleri, ambulans şoförlerinin yanı sıra uzman doktorlarda yer almaktadır. Alanlarda son dakika gelişen komplikasyonlarda ilk müdahale ekipler tarafından yapılmaktadır. Sonrasında müdahalenin seyrine göre gerekli Sağlık tedbirlerinin alınmasının ardından uygun sevk işlemleri yapılmaktadır. Bu sevkler durumun aciliyetine göre Sağlık Hizmetlerinin size sunacağı ambulans veya sevk edilen birim tarafından yönlendirilen özel araç ambulans vs ile yapılmaktadır. Sağlığınız önemlidir. Bu yüzden de bu bilinçle yetişen özel ekiplere emanetsiniz. Havalimanı özel ve kapsamlı Sağlık Hizmetleri her daim siz değerli yolcu ve yolcu yakınlarımızın sevgi sabır ve şefkatle hizmetindedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir