Hatalı Uçak Bileti Alımı Sorunları

Uçak bileti alırken bilgilerin girilmesi esnasında isim ve soy isim veya diğer kimlik bilgilerinin herhangi birinin hatalı yazılması bazı sorunları da beraberinde getirebilmekte ancak bu sorununda bir çözümü bulunmaktadır. Bilgileri hatalı bir şekilde girmekten ötürü ortaya çıkan bu bilet alımı sırasında ortaya çıkan sorunun çözümü için bileti aldığınız şirket ile iletişime geçmelisiniz. Ancak girdiğiniz bilginin niteliğine göre hatalı bilgi girilmesi sonucu bazen aşılabilir problemlere yol açabileceği gibi paranızın çöpe gitmesine de sebebiyet verebilmektedir. Uçak biletlerinin pahalı olmasından dolayı insanlar ucuz bilet bulabilmek için araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırmaları esnasında ucuz bilet bulunduktan sonra hemen bileti alabilmek için acele ile girilen bilgiler yüzünden kişiler mağdur olabilmektedir.

Bu gibi durumlarda acele etmemelisiniz. Çünkü bileti alayım derken hatalı bilgi girilmesinden dolayı bilet paranız çöpe gidebilmektedir. Bu gibi durumlarda yine de acele edecekseniz akıllı telefon kullanıyorsanız eğer otomatik düzeltme özelliğinden yararlanarak temel bilgilerinizi yanlış yazmaktan kurtulabilirsiniz. Eğer yine de bilgileri yazarken bir sorunla karşılaşırsanız THY, Pegasus veya Anadolu Jet gibi firmalardan alıyorsanız şayet biletinizi, fark ettiğiniz an müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. Havayolu şirketleri tarafından belirtildiğine göre 3 harfe kadar olan hatalarda, şayet bu hata isminizin anlamını değiştirmiyorsa herhangi bir sorun yaşamayacağınızı söylemektedir. Veya isim değişikliği olarak değil de ismi yazma esnasında isminizin sonuna yanlışlıkla herhangi bir tuşa basma sonucu harfler eklendiyse bu da düzeltilebilir bir sorun olarak ifade ediliyor.

Örneğin isminiz Handan, ancak size yanlışlıkla Hasan isminiz yazdınız. Havayolu şirketleri bu gibi hataları kabul etmemektedir. Eğer isminizde Türkçe karakterler mevcut ise bu bir sorun teşkil etmez, sorunla karşılaşmazsınız. İnternet üzerinden bir bilet alımı yapılıyorsa ve hatta telefondan alınacaksa bu bilet hata yapma olasılığı gittikçe artıyor. Ekstra kontrol ederek üstesinden gelebilirsiniz. Bilet alımı esnasında cinsiyet seçerken hata yapılması halinde herhangi bir şekilde sorunla karşılaşılmamaktadır. Çünkü uçak yolculukları cinsiyetlerine göre bir ayrıma tabi tutulmamaktadır. Eğer doğum tarihi yanlış girilmişse, yolculuk öncesinde doğum tarihi kontrol edilmediği için bir problemle karşılaşmazsınız.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir