Tatil Dönemlerinden Ucuz Uçak Biletleri

İnsanlar özellikle tatil dönemlerinde uzak noktalara yapacakları yolculuklar için ucuz uçak biletleri aramakta ve böylelikle hem uzak noktalara daha kısa sürede gidilmekte hem de biletler için daha az ödeme yapılmaktadır. Tatil dönemlerinden bazılarında uçaklara olan talep aşırı fazla olmakta ve buna bağlı olarak ucuz uçak bileti bulunamadığı gibi normal fiyatlara dahi çok zor bulunmaktadır. Bunun farklı nedenleri bulunmaktadır fakat bunlar arasında en fazla öne çıkan sebep yukarıda da belirtildiği gibi taleplerdir. Çünkü hava yolu şirketleri tarafından uygulanan fiyat politikasından fiyatların kademeli olarak artması ayarlanmıştır. Yani bir uçaktaki koltuklardan alan kişilerin birincisi ile sonuncusunun ödemiş olduğu miktarlar arasında ciddi fark bulunmaktadır. İlk 10 kişiye biletler 50 TL’ye satılıyor ise son 10 kişiye 200 TL’ye satılabilmektedir. Buradaki rakamlar sadece örnektir. Ücretlerin artışı bu şekilde daha iyi anlaşılabilmektedir.
Tatil dönemlerinde talebin fazla olması koltukların hızla satılmasına ve geriye de yüksek fiyatlı koltukların kalması anlamına gelmektedir. Bundan dolayı da bu dönemlerde ucuza yolculuk etmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Söz konusu hususlardan ilki erken rezervasyon seçeneğini kullanmaktadır. Eğer seyahat tarihiniz kesin ise mutlaka biletlerinizi erkenden almanız gerekmektedir. Böylece ucuz olan koltuklardan satın alma şansınız daha fazla olacaktır. Ayrıca seyahat tarihiniz kesin değil ve esnek bir tarih var ise uygun fiyatlı biletin olduğu tarihi seçmeniz de farklı bir yöntem olarak kullanılabilir. Her iki durumda da erken rezervasyonun yapılması gerekmektedir. Ayrıca dönemsel olarak erken rezervasyon kampanyaları yapılmakta ve bunlar sayesinde koltuklara ekstra indirimler yapılması da söz konusu olabilmektedir.
Tatil dönemlerinde ucuz bilet almak isteyen kişiler yukarıda belirtilen hususları uygulamalı ve bunun neticesinde de maddi tasarruf sağlamalıdır. Söz konusu zaman dilimlerinde verilen hizmetler neticesinde insanlar daha huzurlu zamanlar geçirmektedir. İnternet üzerinde uçak bileti alma işlemi sayesinde acentelere kadar gitmek zorunda kalmadan bahsedilen işlem kısa sürede tamamlanmaktadır. Ayrıca ücretsiz bagaj hakkı sayesinde de gerekli olan eşyaları ücretsiz olarak istenilen yerlere götürülebilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir