Malta Türkiye Promosyonlu Uçak Bileti

Bir Avrupa Birliği üyesi olan Malta ülkesinden Türkiye ülkesine seyahat etmek isteyen kişiler için çeşitli havayolu şirketleri tarafından düzenlenen seferlerde promosyonlu olarak sunulan uçak biletleri mevcuttur. Promosyonlu olarak sunulan bu uçak biletlerini alabilmek için Malta ile Türkiye arasındaki uçuşunuzu erken bir tarihte kararlaştırıp olabildiğince erken bir şekilde bileti almalısınız. Malta ülkesinin şehirlerinden birisi olan Luqa şehrinden ülkemize seferler düzenlenmektedir. Ülkemizde ise bu seyahat için birçok havaalanı kullanılabilmektedir. Bu havaalanları İstanbul, Ercan, Gaziantep, Antalya, Ankara, İzmir, Bodrum, Denizli Çardak, Samsun, Adana, Antakya, Batman, Diyarbakır, Erzurum, Malatya, Trabzon ve Van gibi daha birçok şehrimizde bu iki ülke arası seferler için hizmetler verilmektedir.

İki ülke arası yapılan uçuşlarda aktarmasız, tek aktarmalı ve iki aktarmalı olarak uçuşlar düzenlenmektedir. Aktarmasız olarak yapılan uçuşlar ise sadece Luqa şehri ile İstanbul arasında düzenlenmektedir. Bu iki şehir arasında düzenlenen uçuşlarda promosyonlu biletleri elde edebilmek için erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Bu iki şehir arası uçuşlarda ortalama uçuş süresi 2 saat 20 dakika olarak belirlenmiştir. Aktarmasız olarak yapılan bu uçuşlarda promosyonlu uçak bileti fiyatları 575 TL civarlarında karşımıza çıkabilmektedir. Yine iki ülke arası çalışan havayolu şirketlerini incelediğimizde ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları şirketi karşımıza çıkmaktadır. İki aktarmalı olan uçuşları incelediğimizde ise Luqa ile Ankara arası uçuşlarda ucuz bilet fiyatları 718 TL civarlarına kadar düşmektedir.

Oldukça şirin bir ada şehri olan Malta’yı gezmek ve görmek sizin için oldukça keyifli deneyimlere sebep olabilir. Daracık sokakları, sarımsı binaları ile bir dönem başkent olarak kullanılmış olan Türkçesi Sessiz Şehir anlamına gelen Mdina şehrini gezmek size keyifli vakitler sunabilir. Bu şehir UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunmaktadır. Game of Thrones dizisindeki birçok sahnenin çekildiği yer olan Valletta şehri ise dokusu ve görüntüsü itibari ile görülmeye değer yerlerdendir. Malta ülkesi zamanında St. Jean Şövalyeleri tarafından idare edilmiş. Bu idare edilmenin merkezi ise Büyük Üstatlar Sarayı’dır. Bu saray Valletta şehrinin tam ortasında bulunmakta ve şuan müze halindedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir