Hafta İçi Ucuz Uçak Bileti Fiyatları

Yolculuk yapacak insanlar bunun için hafta içinde olan günleri tercih ettiklerinde ucuz bileti bulma ihtimalleri daha fazla olmakta ve bundan dolayı da söz konusu biletlerin fiyatları daha düşük seviyedeyken alabilmektedirler. Hafta içi insanlar işyerlerinde olduklarından dolayı uçak biletlerine olan talep azalmakta ve buna bağlı olarak da hava yolu firmaları talebi biraz artırmak için farklı uygulamalar ile biletlerin fiyatlarını ucuzlatmaktadır. İnsanların iş durumları ve meşguliyetleri genellikle mesai günlerinde yolculuk yapmalarına imkan vermemektedir. Bundan dolayı da yukarıda bahsedilen talep azlığı meydana gelmektedir. Söz konusu durum ise hava yolu şirketlerinin kampanyalar ve indirimler yapmasına neden olmaktadır. Böylece kişiler çok daha uygun fiyatlara seyahat edebilmektedir.

Hafta içi insanların yararlanabilecekleri farklı seçenekler bulunmakta ve bunlar sayesinde çok daha düşük ücretler ödeyerek uçaklara binilmektedir. Özellikle promosyonlu biletleri bu günlerde bulmak çok daha kolay olmaktadır. Firmaların yapmış olduğu indirimler koltuklarında daha uygun fiyata gelmesini sağlarken bunlara hafta sonları daha fazla talep olurken hafta içi olan talep durumu biraz daha sınırlıdır. Dolayısıyla da insanların bu tür uygulamalardan yararlanması çok daha kolay olmaktadır. Yapılan indirimler ile İstanbul Ankara arasındaki uçuşlar 40 TL ile 50 TL arasına kadar düşerken yurt içinde fiyatlar genelde bu seviyeden başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Yurt dışı noktaları için ise çok daha farklı bir uygulama yapılmakta ve buna bağlı olarak da fiyatlar 300 TL seviyelerine kadar inmektedir. Burada gidilecek yerin uzaklığına göre ödenmesi gereken ücretler değişkenlik göstermektedir.

Hava yolu şirketleri vermiş oldukları hizmet ile insanların hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmaktadır. Verilen hizmetlerden büyük bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. Özellikle internet üzerinden yapılan bilet satışları insanların kolay bir şekilde bunlara ulaşmasını sağlamaktadır. Şirketlerin resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra buradaki ilgili bölüm doldurulmakta ve daha sonra ödeme yapılarak biletler alınmaktadır. Ayrıca buradan koltuk seçimi dahi yapılmaktadır. Bunun için de bir miktar ödeme yapılması gerekmekte olup bu sayede istenilen koltuğa oturularak seyahat edilebilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir