Tatile gitmek için ucuz Asya ülkeleri sıralaması

Daha makul fiyatlara tatil gerçekleştirmek istiyorsanız Asya Kıtası için bu ülkelerde tatil yapmak için çok cüzi bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Asya’nın en ucuz ülkelerinin başında Nepal gelir. Başkent Kathmantu2da meydana gelen deprem sonrası sarsılan şehir çok daha ucuz bir hal almıştır. Nepal’da en lüks otelde kişi başı konaklama 3 dolardır. En güzel restoranda yemek yerseniz 5 dolar ödersiniz. 1 litre benzin 1 dolar ve toplu ulaşım araçları 0,20 dolar gibi çok düşük bir ücrettir. Nepal’ın en güzel yerlerinde en şahane tatili yapabilirsiniz. Yine Asya’nın en ucuz ülkelerinden biri de Hindistan’dır. Hindistan’da en güzel otelde geceliği 3 dolara konaklayabilir 4 dolara yemek yiyebilir ve toplu ulaşım araçlarından 0,15 dolar gibi çok ucuza tatilinizi geçirebilirsiniz.

Asya Kıtasında En Ucuz Ülkeler

Asya ülkeleri içerisinde en ucuz ülkelerden biri de Kamboçya’dır. Ülkede meydana gelen iç savaş sonrası ülke ayakta durabilmek için ülkeye gelen turistleri çok uygun fiyatlarla misafir etmektedir. Ülkede konaklama, yeme, içme ve ulaşım oldukça hesaplıdır. Asya’nın en ekonomik tatil yapılabilecek ülkelerinden biri Laos’tur. Tarihi yapıtları ve tapınakları ile görülmeye değer güzellikte bir ülke olan Laos’ta 5 dolara konaklayabilir, 4 dolara yemek yiyebilirsiniz.  Asya’nın görülemeye değer en güzel ülkelerinden biri olan Vietnam’da oldukça ucuzdur. Vietnam da tatilinizi geçirmek için 8 ddolara hem konaklayıp hem yemek yiyebilirsiniz.

En Hesaplı Asya Ülkeleri

Asya ülkeleri arasında en hesaplı ülkelerden biri de Endonezya’dır. Bu ülkede deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle Bali adası Endonezya’nın en çok tercih edilen tatil yeridir. Üstelik çok ekonomiktir. Günlük 35 dolara bir gün boyunca konaklama, yeme, içme ve ulaşım harcamalarınızı karşılayabilirsiniz. Ülkede yaşamak oldukça kolay ve hesaplıdır. Lüks bir villada bile 33 dolara konaklama şansı bulabilirsiniz. Asya’da hem gezip görmek hem de tatil yapmak için en ucuz ülkelerden biri Ukrayna’dır. Hem tarihi yerleri ve doğası hem de gece hayatı ile tam bir tatil ülkesi olan Ukrayna’da geceliği 4 dolara konaklayabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir