Danimarka Türkiye Ucuz Uçak Bileti

Bir Avrupa Birliği üyesi olan Danimarka ülkesi ile Türkiye arasında karşılıklı olarak düzenlenmekte olan seferlerde aktarmalı veya aktarmasız olarak sunulan uçak biletlerine ucuza sahip olabilmek için erken rezervasyon imkanlarından faydalanmalısınız. Danimarka ile Türkiye arasında yapacağınız uçuşlarda, uçuşunuzu erkenden planlayabilirseniz erken rezervasyon imkanlarından faydalanabilir ve ucuz uçak biletlerine sahip olabilirsiniz. Danimarka ülkesinin Kopenhag, Billund, Aalborg, Aarhus şehirlerinden ülkemize seferler düzenlenebilmektedir. Türkiye’den ise İstanbul, Ankara, Dalaman, İzmir, Konya, Gaziantep, Kayseri, Ağrı, Batman, Iğdır, Samsun ve daha birçok ilden Danimarka’ya seferler düzenlenebilmektedir. Aktarmasız uçuşlar olduğu gibi tek aktarmalı ve iki aktarmalı uçuşlar için de bilet bulunabilmektedir.

Aktarmasız olan uçak biletleri bütün havaalanları arasında bulunmamaktadır. Aktarmasız uçuşlar Danimarka’dan Kopenhag ve Billund ile Türkiye’den İstanbul arasında yapılabilmektedir. İki ülke arası yapacağınız seyahatler de en ucuz uçak bileti fiyatlarına Kopenhag ile İstanbul arasında yapacağınız seferler esnasında karşılaşabilirsiniz. Ortalama uçuş süresi 3 saat 15 dakika olarak belirlenen bu uçuşlarda en ucuz bilete 333 TL vererek sahip olabilirsiniz. Billund ile İstanbul arası yapacağınız aktarmasız uçuşlarda ise ortalama uçuş süresi 3 saat 25 dakika olarak karşımıza çıkmaktadır. En ucuz uçak bileti fiyatı ise 789 TL civarlarındadır. İki ülke arası gerçekleştirilen seferlerde ise ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines havayolu şirketleri tarafından sağlanmaktadır.

Bir şekilde, herhangi bir sebeple Danimarka’ya gittiğiniz farz edelim. Bu güzide Avrupa ülkesinde gezilip görülecek yerler bir hayli fazla. Kuzey Denizi ve Baltık Denizi ile çevrili olan bu ülkenin herhangi bir noktası denizden bir saatten daha uzak değil. Plaj kumları ise oldukça ince ve yumuşak. Bu ülkede yaşayan insanlar ise Vikinglerin torunları. İlk gezilip görülecek yer olan Frederiksborg Sarayı oldukça ihtişamlı görünümüyle orada durmaktadır. Bir mühendislik harikası olarak deneyimleyeceğiniz Oresund Köprüsü Kopenhag ile Malmö şehirlerini birbirine bağlıyor. 8 km uzunluğundaki bu köprü üzerinden geçmeye çalışın ve geçerken hiçbir şeyi kaçırmamaya dikkat edin çünkü kaçırılacak çok şey var. Havaalanından dönüşte bu köprüyü büyük ihtimalle kullanacaksınızdır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir