Bir Haftan Önceden Ucuz Uçak Biletleri

Uçak biletleri ile ilgili uygulanan fiyat politikası diğer ulaşım araçlarına göre daha farklı olduğundan dolayı ucuz uçak biletleri almak isteyen kişilerin en az bir hafta önceden yerlerini alması gerekmektedir. Bir hafta önceden alınan uçak biletleri sayesinde insanlar normale göre daha ucuz seyahat etme fırsatının yanında istediği yerden koltuk seçme hakkına da sahip olabilmektedir. Hava yolu şirketleri tarafından uygulanan politika gereği uçakların içerisinde bulunan koltuklar ekonomi ve Business Class olarak ayrılmıştır. Ekonomi sınıfına ait yerlerde seyahat etmek isteyen kişilerin ödeyecekleri ücretler nispeten daha düşük olmasına rağmen Business Class için ödenmesi gereken ücretler çok daha fazladır. Bunun en büyük nedeni ise Business Class koltuklara sunulan hizmetlerin biraz daha lüks olmasıdır.

Uygulanan ücret sisteminde firmalar belli sayıdaki yeri uygun fiyata verdikten sonra kademeli olarak artışa gitmektedir. Yani koltukların çeyreğini 50 TL’ye sattıktan sonra sıradaki çeyrek için 75 TL istemekte ve diğer çeyrekler için de böyle ücretler artmaktadır. Burada verilen rakamlar artışın anlaşılması için kullanılmıştır. Dolayısıyla da yerlerin çok daha önceden ayrılmış olması daha uygun fiyatlı koltukların alınması anlamına gelmektedir. Özellikle talebin daha fazla olması durumunda söz konusu yerler çok daha hızlı tükenmekte ve bazen biletlerin çok daha öncesinden alınması gerekebilmektedir. Bundan dolayı da biletlerin fiyatlarının takip edilmesi ciddi bir kolaylık sağlayacaktır.

Dünyanın en hızlı ulaşım araçları olan uçaklar normal yakıtlara göre daha ucuz olanları kullanmakta ve bu da insanların daha uygun fiyata hizmet almasını sağlamaktadır. Farklı bileşenlerin karıştırılmasıyla elde edilen söz konusu yakıtlar ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantajın dışında insanların yukarıda bahsedildiği gibi bir de erken rezervasyon yapması sağlanan avantajın daha da fazla olması anlamına gelmektedir. Dolayısıyla da maddi tasarruf yapmak isteyen kişilerin mutlaka bahsedilen yöntemleri uygulaması gerekmektedir. İnternet üzerinden alınacak biletler kişilere daha kolay geldiği için buradan da ücretler takip edilebilir. Hava yolu şirketlerinin resmi web sitelerine girilmek suretiyle bahsedilen avantajlardan haberdar olunabilmekte ve buradan bilet alarak yararlanılabilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir