Arnavutluk Türkiye Ucuz Uçak Bileti

Balkanlarda yer almakta olan Arnavutluk ülkesi ile Türkiye yapılmakta olan aktarmasız veya aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda uçak biletlerini ucuz bir şekilde alabilmek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalısınız. Arnavutluk ile Türkiye arasında düzenlenen seferlerde aktarmasız olarak yapılan uçuşların biletleri erkenden alınabilirse oldukça ucuz bir şekilde elde edilebilmektedir. Sık sık yapılan bu iki ülke arasındaki uçuşlarda hizmet veren firmalar Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Blu Express, Wizz Air, Aegean, Adria, Air Serbia olarak karşımıza çıkmaktadır. Tek aktarmalı uçuşlar ise sadece Tiran ile İstanbul şehirleri arasında yapılmakta ve en ucuz uçak biletleri ise bu uçuşlarda bulunabilmektedir.

Tiran ile İstanbul arasında yapılan aktarmasız uçuşlarda ortalama uçuş süresi 1 saat 45 dakika olarak öngörülmüştür. Aktarmasız olarak yapılan bu uçuşların fiyat aralığı ise 228 TL ile 993 TL arasında değişebilmektedir. Tiran İstanbul arası tek aktarmalı uçuşlarda ise en az uçuş 4 saat 40 dakika olarak karşımıza çıkmakla beraber 698 TL ile 1014 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Arnavutluk ülkesinden sadece Tiran üzerinden uçuşlar düzenlenirken Türkiye’de birçok havaalanından bu hizmet verilmektedir. Tiran Ankara arası uçuşlar incelendiğinde tek aktarmalı uçuşlarda ortalama uçuş süresi 4 saat 30 dakika ile 5 saat 10 dakika arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Uçak bileti fiyatları ise en ucuz 306 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Arnavutluk ülkesinde herhangi bir şekilde gittiniz ve oraları gezmek görmek istiyorsunuz. Peki, Arnavutluk’ta nereler gezilip görülebilir? Balkanların en kendine has kültürüne sahip olan bu ülkenin gezilip görülecek yerleri ve tadılacak yemekleri oldukça fazladır. İlk akla gelen şehir ise Tiran. Şehir merkezinde bulunan Saat Kulesi, Ethem Bey Camii, İskender Bey Heykeli ziyaret edilecek yerlerin başında gelmektedir. En büyük cadde olan Vatan Şehitleri Caddesi üzerinde Tiran Üniversitesi, Başbakanlık Binası ve Parlamento Binası bulunmaktadır. Tiran’daki Lana Nehri civarlarında Osmanlı’ya ait kalıntılar, kale döküntüleri görebilirsiniz. Bunun yanı sıra Milli Tarih Müzesi de gezilip görülmesi gereken yerlerdendir. Bir başka mekân olan Elbasan’da da gezilip görülmesi gereken Cami ve yapılar mevcut.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir