İnternetten Asya ülkelerine uçak bileti almak

Günümüzde her alanda yoğun olarak kullanılan internet teknolojisi uçak bileti konusunda da en uygun ve en çok tercih edilen yöntemdir. İnternetten uçak bileti alırken güvenilir siteleri ve arama motorlarını tercih etmek gerekir. İnternet üzerinden çok fazla sahtecilik ve dolandırıcılık yapıldığı düşünüldüğünde uçak biletinizi alırken büyük ve güvenilir siteleri seçmeniz yararınıza olacaktır. İnternetten uçak bileti almak için en güvenilir internet sitelerini şu şekilde sıralayabiliriz: Expedia, Orbitz, Momondo, Skyscanner en büyük uçak bileti arama motorlarıdır. Bunun yanında ucazabilet, obilet, enuygun, turna, bavul, ucuzauc, kayak gibi küçük internet siteleri de yurt dışı uçak bileti satışı yapmaktadır. Bunun yanı sıra havayolu şirketlerinin kendi sayfalarından da faydalanabilirsiniz. THY, Pegasus, Atlas Global, Anadolu Jet, Onur Air, Sun Express gibi havayolu şirketlerinin kendi internet sayfalarından da bilet almanız mümkündür. Ancak en uygun fiyattaki uçak biletini bulmak ve karşılaştırmak için uçak bileti siteleri uygun olacaktır.

İnternetten Asya Ülkelerine Uçak Biletti Nasıl Alınır

Asya Ülkelerine yolculuk yapmak için internetten uçak bileti alacağınızda öncelikle güvenilir bir internet sitesi seçmelisiniz. Seçtiğiniz sitede gideceğiniz gün ve saat için hangi havayolu şirketinin uçağı ne kadar fiyat ile uçuş gerçekleştirecek karşılaştırarak uçak biletinizi seçiniz. Seçtiğiniz uçak biletti ile alakalı tüm ayrıntıları incelemelisiniz. Sonrasında ödeme kısmına geldiğinizde genellikle kredi kartı ile bilet alma seçeneği karşınıza çıkar. Kredi kartı bilgileriniz sanal klavye ile girerek satın alma işleminizi gerçekleştiriniz. Uçak biletinizi aldığınızda telefonunuza uçak bilgileriniz net olarak gelecektir. Bu bilgileri asla kaybetmeyerek uçuş saatinizden 1,5 saat önce havaalanında bulunarak biletinizi check in yaptırmalısınız.

Asya Ülkelerine İnternetten Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilecekler

İnternetten bilet satın alırken güvenli internet sitesi ve nasıl bilet alınacağı konularından sonra dikkat etmeniz gereken bir hususu daha belirtmeliyiz. Uçak biletinizin esnek bilet olmasına dikkat ediniz. Biletinizi uçuş tarihinden ç.ok önce almışsanız ve uçuş günü için bir aksilik olduğunda bilet tarihinizin değiştirilebilir olarak düzenlenmesi gerekir. Zira bir aksilik durumunda bilet paranız boşa gidecektir. İyi yolculuklar dileriz.

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir