En gelişmiş Asya ülkesi hangisi olabilir

Asya Kıtası’nın en gelişmiş ülkesi Singapur olarak diyebiliriz, Malay Yarımadası’nın güney ucunda yer alan ülke Asya’nın en gelişmiş ülkesidir. Singapur tam bir kültür abidesidir. Ülkede refah seviyesi çok yüksektir. Asya’nın en güvenilir ülkesi olan Singapur gezginlerin ve turistlerin birinci durağı olan harika bir ülkedir. İstanbul’dan Singapur’a her hafta farklı havayolu şirketlerinin 10 adet uçuşu yapılıyor. Yaklaşık 12 saatlik bir uçak yolculuğu sonrası Singapur Cihangi Havalimanına varılır. Havaalanı şelalesi, kelebekler bahçesi, orkide, ayçiçeği, bambu gibi ağaçlardan düzenlenmiş harika bir doğa içerisinde sizi karşılar. Daha havaalanında indiğiniz anda çok güzel bir ülkeye geldiğinizi anlarsınız. Ülkenin Asya’nın en gelişmiş ülkesi olma özelliği refah düzeyinden ve modern yaşam tarzından gelmektedir.

Asya’nın En Gelişmiş Ülkesi Singapur

Singapur güzel sahilleri düzenli ve güzel bir şehir görüntüsü ile görülmeye değer güzellikte bir ülkedir. İstanbul’un yarısından bile küçük olan Singapur 720 km yüzölçümüne sahiptir. Küçük bir ülke olmasına rağmen çok gelişmiş bir ülkedir. 5,5 milyon nüfuslu ülkenin nüfusunun büyük bir bölümünü Çinliler oluşturur. Ülkede her şey büyük bir düzen ile idare edildiğinden çok güvenli bir yerdir. Suç oranı yüksek olmayan ülkede tatil yapmak ve gezmek çok keyifli olmaktadır. Ülkede Tropikal iklim hüküm sürdüğünden belirgin mevsimsel farklılıklar olmamaktadır. Yağmur ve nem düşünüldüğünde ülkeyi ziyaret etmek için en güzel zaman Şubat ayıdır.

Singapur’da Gezilip Görülecek Yerler

Asya’nın en gelişmiş ülkesi olan Singapur’da gezilip görülecek yerler arasında ilk sırada Marina Körfezi gelmektedir. Modern yapıların ve gökdelenlerin bulunduğu Marina Körfezi’nde kendinizi devler ülkesinde hissedebilirsiniz. Singapore Flyer ülkenin çok büyük dönme dolabıdır. Üst kısmına çıkmak 15 dakika sürecek kadar büyük olan dönme dolap tam bir seyirlik alan görevi görür. Tarihi tapınak ve ibadethaneler de görülmeye değer güzelliktedir. Hindu ve Budist tapınakları farklı yapısı ile gezginlerin ilgisini çekmektedir. Singapur’ da gezilip görülecek yerler dışında yapılacak pek çok aktivite bulunmaktadır. Ülke tam bir kültürel zenginliğe sahiptir. Deniz ve kum ya da şehir hayatı olarak muhteşem güzelliktedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir