Havalimanlarında Hediyelik Eşya Satan Yerler

Havalimanları yolcuların hediye alabilecekleri alanları da içerisinde barındırmaktadır ve Duty Free hizmeti ile farklı ürün seçeneklerini tercih ederek alışveriş yapmak mümkündür. Yolculuk sonrasında hediye alınması bir gelenek gibi yerleşmiştir ve bu nedenle birçok markaya, ürüne kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Farklı kategorilerde istenilen ürünü uygun fiyatlara tercih etmek mümkündür. Havalimanlarında pasaport kontrollerinden sonra terminallerin içerisinde bulunan mağazalardan isteğe göre hediyelik eşyalar alınmaktadır. Alışverişin yapılabileceği mağazalardan genellikle alkol, tütün, parfüm, çikolata, magnet, yöresel ve dekoratif süsler, ayıcıklar, kozmetik ürünleri alınmaktadır. Bu ürünler belirli oranlarda tercih edilebilmektedir ve her hediyelik eşya da ucuz olmamaktadır.

Havalimanlarında Duty Free hizmeti sunan mağazalardan alışveriş yapmak son derece mantıklıdır. Bagajlarda fazla yer kaplamayacak hediye seçimleri ile karşı ve sevdiklerinizi mutlu etmeniz son derece kolay olmaktadır. Son derece ekonomik fiyatlarla hizmet sunan mağazalardan hediyelik eşyalar alarak promosyonlu ürünlerin tadını çıkarmak mümkündür. Gümrüksüz olan ürünlerden olan parfümlerin çoğu dışarıda kolaylıkla bulunamayacak markalar olma özelliğini taşımaktadır. Yanı sıra limitli sayıdaki ürünler setler halinde satışa sunulmakta ve kısa süre içerisinde de tükenmektedir. Çikolatalar da en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Dünyada ünlü markalar arasında yer alan çikolatalar görevliler tarafından büyük bir titizlikle yolculara tanıtılmaktadır. Duty Free mağazalarında yöresel ürünlerle sıkça karşılaşılmaktadır. Hangi şehirden hareket ediliyorsa o alandaki mağazalarda o yöreye özgü ürünler mutlaka satışa sunulmaktadır ve seçimler bu şekilde gerçekleştirilebilir.

Duty Free mağazalarında hediyelik eşya seçenekleri oldukça fazladır. Gümrük vergisi olmayan ürünlerin seçeneklerinin çok olması nedeni ile tercih ediliyor olması gerçeğini de unutmamak gerekmektedir. Çanta, içki, kitap, parfüm, şekerlemeler, yöresel ürünler, kozmetikler, oyuncaklar ve dünyaca ünlü markalara ait birçok ürün Duty Free mağazalarında satışa sunulmaktadır. Son derece kaliteli ve ucuz olmaları sebebi ile yolcuların ilgisini çeken ürünler hediyelik eşya olarak tercih edilmektedir. 24 saat süreyle hizmet veren mağazalardan ürünler istendiği zaman satın alınabilmektedir. Dünyanın her ülkesinde bu hizmet havalimanlarında verilmektedir ve her geçen gün kendini yenileyerek kalitenin artması noktasında değişiklikler ortaya çıkmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir