Bekleme Salonlarında Sunulan Hizmetler

Havaalanlarında uçuşları beklerken kaliteli zaman geçirilmesi adına bekleme salonlarından faydalanılmaktadır ve bu alanlarda birçok aktivite gerçekleştirmek de mümkündür. Uçuşa hazırlanırken, aktarmalı uçuşlarda, uçağın rötar yatığı durumlarda bekleme sürelerini değerlendirmek için lounge salonları tercih edilebilir. İç ve dış hatlarda ayrı biçimde bulunan bekleme salonları birçok imkanı içerinde barındırmaktadır. Dış hatlarda hizmet sunan “primeclass” Lounge; 7/24 hizmet sunarak her anlamda yolcuların bekleme sürelerini en iyi şekilde geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu süre zarfında taze ve lezzetli ikramlar tadılırken açık büfe seçeneği ile de istenilen yiyeceğin alınması mümkündür. Yanı sıra çocuklu aileler için oyun odaları, oyun oynamak isteyen kişiler için playstation tablet bilgisayarlar, internet hizmeti de sunulmaktadır. Televizyon izleme imkanının yanı sıra dergi ve gazetelerin de okunması için her türlü materyal hazır bulunmaktadır. Beklerken duş almak isteyen yolcular için özel olarak tasarlanmışduş kabinlerinde konforun maksimum yaşandığı fark edilmektedir.

Lounge hizmeti veren havalimanlarında uygun alanlar bu kapsamda ayrılarak amaca yönelik dizayn edilmiştir. Birçok kişinin faydalanabileceği genişlikte olan bekleme salonlarında çok farklı çeşitte yemeğin servis edilmesi sağlanmaktadır. Modern ya da geleneksel tatlardan birçok çeşit aynı anda yolcuların beğenisine sunulmaktadır. Farklı bir ambiyans sunan bekleme salonları mimarisi ve tarzı ile de yolcuların rahat etmesine imkan tanır. Yarış yapılacak konsollar, teknolojik cihazlar, özel dinlenme alanları, mescit, kütüphane, telekonferans, masaj salonu de Lounge alanlarındaki hizmetler arasında yer almaktadır.

Bir diğer dinlenme alanı Comfort Lounge’de ise açık büfe, ileri düzey müzik sistemi, kablosuz internet, TV, günlük ve aylık gazete okunan bölüm, duş bölümleri yer almaktadır. Ayrıca bazı havayolu firmalarının özel alanlarında da kıyafet değişim odası, yerli ve yabancı dergi bölümü, duş kabinleri, şarj noktaları, kablosuz internet gibi hizmetler sunulmaktadır. Emirates Lounge ise farklı dizaynı ile son derece konforlu bir alana sahiptir. Çocukların mutlu olacağı alanlara sahip olan bekleme salonlarında yolcuların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek her şey yer almaktadır. Kablosuz internet, ikramların yapıldığı büfeler, duş kabinleri, mescit, tuvaletler ve bebek bakım odaları bu alanda yer almaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir