Uçak Biletimi En Ucuz Nasıl Alabilirim

Uçak biletlerini en ucuz şekilde almak isteyen kişiler biletlerini internet ortamından alırlarsa en büyük indirimi yakalamış olurlar. Internet ortamından alınan uçak biletleri için hiçbir firma kar oranını koymaz ve ucuza uçak bileti sahibi olursunuz. Ancak uçak biletlerinizi havayolu şirketlerinin bürolarından alırsanız bu bürolar uçak bileti fiyatlarına kendi oranlarında koyarak neredeyse yüzde 25 daha pahalı bilet satışı yaparlar. Bu sebeple biletlerinizi buralar aracılığıyla almamanız daha ucuza uçmanızı sağlayacaktır. Havayolu şirketlerinin bazı dönemlerde yapmış oldukları uçuş kampanyalarını takip ederek ucuza uçuş yapma şansını yakalayabilirsiniz. Yapmış oldukları kampanyalar ile yurt dışı ve yurt içi uçuşlarında neredeyse yüzde 75’e varan indirimlere siz havayolu müşterilerine sunmaktadırlar.

Uçak biletlerini en ucuz şekilde almak isteyen kişiler Uçak biletlerini erken rezervasyon yaptırarak alırlarsa daha uygun fiyatlı olarak almış olurlar. Biraz sonra seçin uçuş planı yapıyorsanız bu biletlerinizi bir ay önceden rezervasyon yaptırmanız %50’lere varan indirim kazanmanızı sağlayacaktır. Örneğin yarın için yapacağınız uçuşun biletini bugün alırsanız bir ay sonrasına göre üç katı kadar bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. En ucuz bilet alma yöntemlerinden birisinin erken rezervasyon yaptırmak olduğunu unutmamalı buna göre hareket etmelisiniz. Ucuz bilet almak isteyenlerin uygulayacağı bir başka yöntem ise uçak bileti fiyatlarının karşılaştırılmış olduğu siteleri ziyaret etmektir. Bu internet siteleri en pahalı uçuş bileti en ucuz uçuş bileti ne kadar size detaylı bilgi sunmakta sizin bütçeniz için en uygun bileti alabilmenize yardımcı olmaktadır.

Uçuşunu sırasında tercih ettiğiniz havayolu şirketlerinin bağlılık politikası çerçevesinde yapmış oldukları müşteri kayıtları hizmetinden siz de yararlanabilirsiniz. Havayolu şirketleri oluşturmuş müşteri numarası almış havayolu müşterilerine uçuşları sırasında hediye uçuş puanları vermektedir. Vermiş oldukları bu uçuş puanlarını biriktirerek uçuşlarını sırasında kullanabilir ucuz uçma olanağı elde edebilirsiniz. Her uçuş puanını karşılığını 1 lira olduğunu unutmayarak müşteri kaydını bir an önce oluşturup uçuşlarınız bundan sonra yapmanız yararınıza olacaktır. Ucuz uçmanın bir başka yolu ise uçuşları sabah ve öğle saatleri yerine akşam saatlerinde gerçekleştirmektir. Akşam saatlerinde yapılan uçuşlar sabah ve öğle saatlerinde yapılan çocuklara göre neredeyse yarı yarıya ucuzluk ile yapılmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir