Ucuz Uçak Biletlerine Hangi İndirimler Uygulanır

Havayolu ulaşımını tercih eden kişiler Bu ulaşımın kullanımı sırasında zamandan tasarruf yaptıkları gibi bütçelerinden de tasarruf yapmak isterler. Bu sebeple ucuz uçak bileti almak yollarını ararlar. Ucuz uçak biletlerine uygulanan en önemli indirimlerden bir tanesi ipuçlarını sırasında kazanmış olduğunuz uçuş puanı indirimleridir. Uçuş puanı indirimlerinden yararlanmak isteyen havayolu yolcuları öncelikle havayolu şirketlerinin internet sitesine girerek müşteri kaydı oluşturmalıdırlar. Kişisel bilgilerini girerek müşteri kaydı oluşturmuş olan yolcular bilet alımlarında müşteri numaralarını kullanarak uçuş puanı kazanırlar. Kaza olmuş olan her uçuş puanı 1 liraya karşılık gelmektedir. Yapılan uçuşlardan ise en az 5 lira uçuş puanı kazanılır.

Uçuş sırasında kazanılmış olan uçuş puanları bir sonraki uçuşlarda kullanılabilmektedir. Uçuş puanlarının kullanım süreleri 2 yıl olmakta müşterilere istedikleri zaman puanları kullanarak ucuz uçak biletleri alabilirler. Ucuz uçak biletlerine uygulanan indirimlerden bir tanesi de erken rezervasyondur. Uçuş biletleri ne 2 hafta önce gibi bir zamanla alan havayolu yolcuları biletlerine çok uygun fiyatlar ile sahip olmaktadırlar. Ucuz uçak bileti almak için en önemli yollardan bir tanesinin de erken rezervasyon indirimi olduğunu unutmayınız. Uçak biletlerinize erken rezervasyon yaptırmak biletlerinizde en az %25’e varan bir oranda indirim kazanacağınız anlamına gelmektedir.

Ucuz uçak bileti için yapılan indirimlerden bir tanesi de zaman faktöründen dolayı olmaktadır. Yurtiçi veya yurt dışına yapacağınız uçuşlardan sabah ve öğle saatlerinde olanlarını tercih etmemek akşam saatlerinde tercih etmek size zaman indirimi sağlayacaktır. Çünkü akşam saatlerinde yapılan uçuşlar sabah ve öğle saatlerinde yapılan bir çocuklara göre neredeyse %50 daha ucuz olmaktadır. Yapılan indirimlerden bir diğeri ise internet indirimidir. Çünkü internetten alınmış olan biletlerin üzerine herhangi bir kar oranı koyulmamaktadır. Havayolu şirketlerinin biletlerini satan acente büroları satmış oldukları bilet fiyatlarının Üzerine kendi kar Fiyatlarını da koyarak biletleri satmaktadır ancak internetten alınan bilet fiyatları için böyle bir uygulama bulunmamakta internetten alınan uçak biletleri acentalardan alınan uçak biletlerine göre yüzde yirmi beş daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir