Ucuz Uçak Biletlerinde Erken Rezervasyonun Etkisi

Ucuz uçuş yapma şansını yakalamak isteyen kişilerin yapması gereken işlerden birisi biletini erken rezervasyon yaptırmak olmalıdır. Biletinizi erken rezervasyon yaptırmak neredeyse sizi %50 oranında ucuz uçma şansı verecektir. 2 hafta sonra bir uçuş planı yapıyorsanız hemen bugün için biletinizi rezerve ettirmeniz gerekmektedir. Biletinizi uçuşunuzdan bir gün önce yaptırırsanız normal fiyatın neredeyse iki katı oranında fazla ücret ödemek zorunda kalırsınız. Örneğin yurt dışı uçuş için Azerbaycan’a seyahat eden bir kişi biletini 2 hafta önceden rezervasyon yaptırırsa bu bilete 150 liradan 200 liraya bir fiyat ile sahip olur. Ancak biletini uçuştan bir gün önce satın alırsa 250 liradan 400 liraya kadar bir ücret ödemesi gerekmektedir. Biletlerinizin fiyatlarını karşılaştıracağınız internet sitelerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Özellikle yurt dışı uçuşlarına eklenen yurt dışı çıkış harçları, havayolu harçları, vize işlemleri için verilen paralar da eklenince çok yüksek meblağlar ortaya çıkmaktadır. En azından uçuş biletlerinizi önceden rezervasyon yaptırarak tasarruf sağlamış olabilirsiniz. Yurt dışına çıkış harçları Euro gibi paralarla başladığı için yurtdışı biletlerinin üzerine ekstra yükler binmektedir. Erken rezervasyon yaptırmak faktöründen yararlanarak büyüklerinizden biraz kurtulup hafifleme sağlayabilirsiniz. Havayolu firmalarının müşterilere yapmış olduğu kampanyaları takip eden havayolu müşterileri kampanyalar dâhilinde indirim kazanarak ucuza uçuş yaparlar. Kampanyalar ile kazandıkları indirimlere erken rezervasyon indirimini de katarlarsa çok uygun fiyatlar ile havayolu ulaşımını kullanmış olurlar.

Erken rezervasyon ile ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz gibi olması gereken uçuş planlarınız içinde yer bulmama sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız. Bilindiği gibi zaman tasarrufunu en iyi şekilde yapmamızı sağlayan havayolu ulaşımı kilometrelerce yolu dakikalar içerisinde gitmenizi sağlamaktadır. Özellikle iş için havayolu ulaşımını kullanan yolcular yer bulamama sorunu ile karşı karşıya kalmak istemezler. Erken rezervasyon ile bütçeniz de yapacağınız tasarrufunun yanı sıra yer bulamama sorunu ile de karşılaşmaz rahat ve huzurlu bir şekilde yolculuğunuzu yaparsınız. Rezervasyonlarını sırasında hava yolu şirketlerinden kazanacağınız uçuş puanlarıyla bir sonraki uçuşlarınız da ekstra indirimler kazanıp ekstra ucuzluk sağlayabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir