Asya yolculuğunda bavulunuza almanız gerekenler

Farklı bir seyahat istiyorsanız Asya ülkelerine seyahate çıkacağınızda bavulunuzu hazırlarken özellikle bazı şeyleri asla unutmamanız gerekir. Asya ülkelerine yolculuk yapmayı planlıyorsanız mutlaka gideceğiniz ülkeler ile ilgili bilgiler edinmelisiniz. Gideceğiniz yerlerde nelerle karşılaşacağınız konusunda hazırlıklı olmak çok işinize yarayacaktır.  İlk olarak mutlaka yanınızda olması gereken sağlığınız için gerekli olabilecek ilaçlardır. Sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa öncelikle bunları alınız. Daha sonra Asya ülkelerinde bulunan bulaşıcı hastalıkları öğrenip önlem olarak bir sağlık kuruluşuna başvurup bu hastalıklara karşı aşı olunuz. Doktorunuza yanınızda bulunması gereken ilaçlarlı sorarak gerekli ilaçları mutlaka bavulunuza koyunuz. Ağrı keskici, yara bandı, yara ve yanık kremi gibi ürünleri başınıza gelebilecek herhangi bir duruma karşı önlem olarak yanınızda bulundurunuz.

Asya Seyahatinde Yanınıza Almanız Gerekenler

Asya yolculuğuna çıkarken mutlaka bavulunuzda bulunması gereken bir diğer önemli eşya fotoğraf makinenizdir. Farklı yerler göreceksiniz ve anı olarak kalması için fotoğraf makinenize ihtiyacınız olacaktır. Güneş gözlüğünüz size muhakkak gerekli olacak bir başka önemli eşyanızdır. Unuttuğunuzda yabancı bir ülkede kaliteli bir güneş gözlüğü bulabilme olasılığınız düşüktür ya da çok pahalı olabilir. Bu nedenle güneş gözlüğünüzü mutlaka yanınıza alınız. Gideceğiniz ülkelerle ilgili bir rehber kitap edinip bavulunuza koymanız sizin için çok faydalı olacaktır. Gittiğiniz yerlerde elinizin altında bir rehber bulunması işinizi kolaylaştırır. Gideceğiniz ülkelerin hava şartlarını gitmeden önce öğrenip ona göre kıyafetleri bavulunuza yerleştirmelisiniz. Fazladan aldığınız eşyalar size ağırlık ve fazlalık olur. Fakat tamda ihtiyacınız olacak giysilerinizin de yanınızda bulunması rahat etmenizi sağlayacaktır.

Asya Yolculuğuna Çıkarken Bavul Hazırlama

Asya yolculuğuna çıkarken hazırlayacağınız bavulda seyahatiniz boyunca size gerekli olabilecek tüm eşyalarınızı almalısınız. Fakat gereksiz eşyaları da yük etmemelisiniz. Bu nedenle gideceğiniz ülkelerin iklim koşullarına uygun ve mümkünse kırışmayan rahat kıyafetleriniz alınız. Yanınızda şapka ve şal mutlaka bulundurunuz. Bavulunuzda bir yağmurluğunuz muhakkak bulunsun. Seyahat boyunca çok fazla yürümek durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle rahat ve ayaklarınızın terlemesini önleyen ayakkabılarınızı yanınıza alınız. Güneşten ya da soğuktan cildinizi korumak için koruyucu kreminizi de yanınıza almayı unutmayın İyi yolculuklar dileriz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir